Apel Marszałka do mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla

Fot. Urząd Marszałkowski
W związku z bardzo trudna sytuacja epidemiologiczną w województwie warmińsko – mazurskim marszałek Gustaw Marek Brzezin wystosował apel do wszystkich mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla. Zaapelował w tym trudnym czasie do wspólnej odpowiedzialności by jak najszybciej wrócić do normalności.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Warmii, Mazur i Powiśla

W warunkach pandemicznych funkcjonujemy już od blisko roku, ale teraz koronawirus naciera ze zwielokrotnioną siłą. Sytuacja jest dynamiczna, jednak przez większość czasu Warmia, Mazury i Powiśle były jednym z najbezpieczniejszych regionów w kraju – ze względu na środowisko, na relatywnie niewielką liczbę mieszkańców, małą gęstość zaludnienia, ale także zdyscyplinowanie naszego społeczeństwa i wspólny wielki wysiłek obywatelski i systemu ochrony zdrowia.

Rząd RP podejmuje na bieżąco nowe obostrzenia lub je luzuje, jednak nie mamy analizy, która dałaby odpowiedź na pytania, co spowodowało u nas wzrost zakażeń. Widzimy, że zagrożenie gwałtownie rośnie, przestrzeń publiczna regionu jest coraz bardziej ograniczona.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, której rezultatem jest planowane całkowite zamknięcie regionu jako jedynego w kraju, zaapelowałem do rządu RP o dodatkowe wsparcie gospodarki Warmii i Mazur poprzez przeznaczenie środków finansowych z budżetu państwa w postaci specjalnego programu ochrony dla zamykanych obszarów gospodarczych i społecznych regionu. Niezbędne jest również w tej sytuacji uzupełniające wsparcie systemu ochrony zdrowia i edukacji.

Zaapelowałem również o przesunięcie na obszar województwa warmińsko-mazurskiego wszelkich rezerw krajowych szczepionek antycovidowych, aby skutecznie stłumić dramatycznie rozszerzające się ognisko koronawirusa w naszym regionie.

W tym niełatwym czasie samorząd województwa od samego początku jest zaangażowany w niesienie pomocy – szpitalom i ochronie zdrowotnej, przedsiębiorcom, dzielimy się ustaleniami i informacjami z samorządami lokalnymi. Największa odpowiedzialność spoczywa jednak na barkach nas wszystkich, obywateli, mieszkańców i gości regionu Warmii i Mazur. Dlatego jeszcze raz apeluję do Państwa o przezorność, wzmocnienie indywidualnych zasad ochrony – o skoncentrowanie się na tym, na co mamy teraz wpływ.

Musimy ograniczyć kontakty, wyjścia, spotkania, pamiętać o maseczkach. Zróbmy to dla nas samych i naszych bliskich. Zadbajmy o siebie nawzajem, by nie pogłębiać kryzysu, zarówno w wymiarze zdrowotnym, jak i gospodarczym.

Jestem przekonany, że dzięki wspólnej odpowiedzialności doczekamy stabilnego opanowania sytuacji. Jednocześnie zachęcam do powszechnego udziału w szczepieniach. Wierzę, że przetrwamy, odbudujemy gospodarkę i poczucie bezpieczeństwa – elementy niezbędne do długofalowego rozwoju.

Gustaw Marek Brzezin

Marszałek Województwa

Warmińsko-Mazurskiego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x