Bałtycki krążek Elbląg 2011 – Wikingowie na pudle

W Elblągu odbył się I Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie "Bałtycki krążek 2011". Organizatorem i gospodarzem młodzieżowej imprezy  byli miejscowi Wikingowie, którzy popularyzują tę dyscyplinę i coraz częściej konfrontują swoje możliwości z krajowymi rywalami. Teraz poszli krok dalej, bowiem oprócz hokeistów z Łodzi, Warszawy, Malborka i Gdyni zaprosili zespół z Kaliningradu, a o klasie zawodników z Rosji nie trzeba nikogo przekonywać.

Wikingowie odnieśli duży sukces. Wywalczyli trzecie miejsce i to w imponującym stylu, pokonując w decydującym spotkaniu  HUKS Warszawa 7:0.

Turniej wygrała drużyna Feniks Kaliningrad, która  po zaciętym meczu, pełnym emocji zwyciężyła  ŁKH Łódź  3:2. Poziom finału mógł zadowolić nawet koneserów hokeja. Było wszystko, co w tej dyscyplinie najpiękniejsze. Duże tempo, kontaktowa gra i przede wszystkim dramaturgia do samego końca. Ten mecz uświadomił, że młodzieżowy hokej w kraju ma przyszłość, a jedyną przeszkodą są wysokie koszty utrzymania sekcji. Gdy jednak jest zapał i współpraca z rodzicami, można pokonać wszystkie przeszkody.

I właśnie rodzice Wikingów z Elbląga byli współtwórcami tej pięknej imprezy, która, mamy nadzieję, wpisze się na stałe do kalendarza sportowego miasta.

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju :

I miejsce – Feniks Kaliningrad

II miejsce – ŁKH Łódź

III miejsce – UKS Wikingowie Elbląg

IV miejsce – HUKS Warszawa

V miejsce – HUKS NIedźwiadki Gdynia

VI miejsce – UKS Bombek Malbork

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x