Benefis sportowy Piotra Kulpaki – Fachowość, serce i kopalnia anegdot

W piątek 27 stycznia o godz. 18  w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, odbędzie się kolejny, piąty już Benefis Sportowy. Tym razem bohaterem wieczoru będzie Piotr Kulpaka osoba, z którą zetknęły się setki zawodników Warmii i Mazur. Nie tylko stawiał ich na nogi po ciężkich kontuzjach, ale był też obecny na wielu imprezach, zapewniając opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa. Wspaniały człowiek przyjaciel wielu sportowców, którym towarzyszył podczas zwyczajnych meczów ligowych, a także mistrzostw Europy i świata.

 

Piotr Kulpaka urodził się 16 sierpnia 1951 roku w miejscowości Grotowo w dawnym powiecie bartoszyckim. Ze sportem zetknął się wcześnie, już w Bartoszycach, gdzie dorastał z takim pokoleniem wybitnych sportowców, jak: Zbigniew Lubiejewski, Antoni Pacyński czy Stefan Grodzicki. To była prawdziwa pasja, ale edukacja szła swoim torem. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego wybrał medycynę i studia na Akademii w Białymstoku, którą ukończył w 1977 roku. W okresie studenckim występował na pozycji bramkarza w zespole piłki ręcznej AZS, z którym zdobył złoty i srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski. To był ważny rozdział w jego życiu, który pozwolił mu zbliżyć się do sportu wyczynowego, połączyć wykształcenie z inną życiowa pasją.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Olsztynie: najpierw na oddziale urazowo-ortopedycznym Szpitala Miejskiego, potem na stanowisku zastępcy ordynatora na chirurgii Szpitala Kolejowego, a następnie w poradniach specjalistycznych w Olsztynie. Równolegle realizował swoje marzenia sportowe, leczył zawodników, był przy nich podczas niezliczonych imprez. Najpierw w klubie Budowlani, gdzie zajmował się nie tylko szczypiornistami, ale także przedstawicielami innych dyscyplin, m.in. kanadyjkarzami. Potem przez lata czuwał nad zdrowiem piłkarzy Stomilu, wreszcie został zaangażowany jako lekarz Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Tam związał się szczególnie z badmintonistami, z którymi uczestniczył w turniejach najwyższej rangi z Mistrzostwami Europy włącznie. Nawiązał współpracę z piłkarzami Jezioraka Iława, pingpongistami Morlin Ostróda i do dziś można go zobaczyć w charakterystycznym dresie na zawodach motocrossowych, taekwondo, podczas wielu imprez okolicznościowych i memoriałowych.

Fot. strona: MOK

{gallery}kulpi24{/gallery}

Medycyna to fachowość, samokształcenie, ale przede wszystkim poczucie świadomości, że służy się ludziom. Tej bezpośredniości i kontaktu z pacjentami nauczył go doktor Pimpicki – pionier medycyny sportowej w Olsztynie. Dzięki takiej postawie zyskał wielu przyjaciół, grono wdzięcznych osób, które bez wahania wybrały go lekarzem 2000 roku na Warmii i Mazurach. Było też wiele innych prestiżowych wyróżnień, które są dowodem talentu, wiedzy, ale też umiejętności wzbudzenia pełnego zaufania. Osiągnięcia w karierze zawodowej były w dużej mierze zasługą rodziny – głównie żony, która rozumiała pasję męża i tolerowała długie nieobecności w domu. Zresztą sport stał się w familii Kulpaków tematem wiodącym. Dwaj synowie wyczynowo uprawiają futbol i to na wysokim poziomie ligowym. Doktor Piotr Kulpaka to ważny rozdział w życiu sportowym regionu, to również kopalnia anegdot. Warto je poznać na benefisie. Zapraszamy!

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x