Biegam bo Lubię w Kortowie – Wiosenny test Coopera oceni formę

Zapraszamy na kolejne zajęcia akcji Biegam bo Lubię. Tradycyjnie spotykamy się w każdą sobotę o 9.30 na stadionie w Kortowie. W zajęciach bierze udział średnio 100 osób. Jest to najliczniejsza grupa BbL w skali kraju. W najbliższą sobotę (31 marca) zapraszamy do wzięcia udziału w wiosennym teście Coopera. Jest to 12 minutowy bieg ciągły, którego formułę w 1968 roku opracował zespół dr Kennetha H. Coopera. Nominalnie miał pomóc określić wydolność żołnierzy amerykańskiej armii. Szybko jednak zyskał na popularności. Wprowadzono go do egzaminów na akademiach fizycznych, a wkrótce później do szkół, także w Polsce.

 

Rezultat tego biegu daje Nam możliwość sprawdzenia aktualnej formy, podpowiada również jaki wynik moglibyśmy uzyskać na innych, bardziej „klasycznych” dystansach. Udział w teście tak jak wszystko co związane z BbL jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom z informacją o uzyskanym wyniku. Jednak udział w teście Coopera nie jest obowiązkowy. Osoby początkujące, które rozpoczynają przygodę z bieganiem także znajdą coś dla siebie.

{gallery}bbl29{/gallery}

 Zapraszamy do Kortowa.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x