Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II – Konferencja „Kibicujemy fair”

W Centrum Olimpijskim ponad 100 nauczycieli z całej Polski wzięło udział w konferencji oraz warsztatach poświęconych kibicom i kibicowaniu fair. Nauczyciele – w tym także z naszego województwa: Działdowa / Gimnazjum Nr 2, SP 3/, Stawigudy, Olsztyna / Olsztyńska Szkoła Wyższa/ pracowali nad „ autoportretem kibica fair play” kreującym  pozytywną postawę wobec kibicowania, brali udział w warsztatach kształtujących umiejętności przeciwdziałania dyskryminacji w sporcie.

 

Uczestnicy wysłuchali wykładu psychologa na temat zachowań kibiców w czasie imprezy sportowej. Wcześniej konferencję rozpoczęła nasza niegdyś najlepsza płotkarka Grażyna Rabsztyn Prof. dr Zofia Żukowska  Kapituły Klubu Fair Play  i Sekretarze Generalny PKOl-u Adam Krzesiński wręczyli  nagrody i wyróżnienia w konkursie na Kodeks Młodzieżowego kibica Sportowego.

Uczestnicy otrzymali także informacje o projektach edukacyjnych realizowanych przez spółkę PL 2012 – projekty promujące pozytywne kibicowanie, program Biura Prewencji KG Policji –„ Jestem kibicem przez duże K” oraz Projekt EURO 2012 = Tolerancja + Równość. Obecni na konferencji przyczynią się do propagowania kibicowania bez przemocy z wszelkimi zasadami fair play w swoim środowisku, szkole, miejscowości. Oby tak było, a o poziom kibicowania wśród młodzieży będziemy spokojni.

Zdzisław Ziółkowski

{gallery}fair6{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x