Ciekawy plebiscyt w Mikołajkach – Hetman może być dumny

W Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach ogłoszono laureatów VI Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Miasta i Gminy Mikołajki w kategorii do 18 lat Zwycięzcą został Oskar Kłos piłkarz „Orlików” klubu Hetman  Baranowo. Drugie miejsce zajął żeglarz MKŻ Mikołajki Adam Łachacz, a trzecie kolejny piłkarz Hetmana Marcin Siprydon.

 

Wysokie lokaty futbolistów to nie tylko efekt popularności tej dyscypliny, ale też wymiernych sukcesów. W nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w kategorii do 11 lat drużyna Hetmana zajęła piąte miejsce. Turniej Orange Cup im. Marka Wielgusa jest imprezą o wielkim zasięgu i obecność w czołówce świadczy o talencie młodych zawodników.

Kolejne miejsca:

4. Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki, żeglarstwo),

5. Maciej Gawliński (Kłobuk Mikołajki, piłka nożna),

6. Gabriela Gutowska (All Style Karate, CK „Kłobuk/Terlik Team),

7. Karolina Kępa (siatkówka, Szkoła Podstawowa Mikołajki),

8. Kacper Tomaszewski (Hetman Baranowo, piłka nożna),

9. Jakub Tomaszewski (Hetman Baranowo, piłka nożna),

10. Kevin Piasecki (tenis stołowy, Szkoła Podstawowa Olszewo).

Wszyscy laureaci obok pucharów i dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a rodzice listy gratulacyjne.

W uroczystym rozstrzygnięciu plebiscytu wzięli udział m.in. Alicja Rutecka, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Bogdan Kurta, Starosta Powiatu Mrągowskiego, Piotr Jakubowski, Burmistrz Miasta Mikołajki, Sławomir Gawliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mikołajkach, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Mikołajkach, działacze, sportowcy klubów i stowarzyszeń sportowych z Gminy Mikołajki.

Podczas uroczystości zainaugurowano publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz Zachariasza i Kuby, niespełna 4-letnich chłopców z Mikołajek, którzy zachorowali na białaczkę.

Honorowy Patronat nad plebiscytem objął Burmistrz miasta Mikołajki. Organizatorem plebiscytu jest Gmina Mikołajki i Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach.

W tym roku oddano rekordową liczbę głosów za pośrednictwem smsów – 4134, w tym na kandydatów w kategorii do 18 lat – 2704.

Źródło: mikołajki 24.com

Najlepsi w „dorosłym” plebiscycie

Nazajutrz,  podczas Balu Sportowca w hotelu Robert’s Port w Starych Sadach ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego – dorosłego  sportowca gminy Mikołajki . Tu bezkonkurencyjny okazał się brązowy medalista bojerowych mistrzostw świata Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki. Tytuł trenera roku przyznano Grzegorzowi Hammersznmidtowi z tego samego klubu, który zajmuje się przede wszystkim szkoleniem młodych żeglarzy.


 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x