Długodystansowe MP w wioślarstwie – Pięć razy na podium

Na kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Uczestnicy regat mieli do przepłynięcia 8 kilometrów, a rywalizowano w kategoriach masters, seniorów i juniorów. Kluby Warmii i Mazur specjalizują się głównie w szkoleniu młodzieży, a że praca przynosi wymierne efekty przekonaliśmy się w miniony weekend. Zdobyliśmy w sumie pięć medali: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy, prawie wszystkie w grupie juniorów.

Ale był wyjątek. W jedynkach mężczyzn wagi lekkiej na drugim miejscu przypłynął Miłosz Janowski (Wir Iława), potwierdzając w kolejnym starcie obecność w czołówce krajowej.

 Złotym medalista w jedynkach juniorów wagi lekkiej został skiffista MOS-u Ełk Piotr Krzymiński, a brązowy krążek w tej konkurencji wywalczył Oliwer Eszer (Sokół Ostróda). Na piątym miejscu sklasyfikowano Sebastiana Raczkowskiego (MOS Ełk)

 W dwójkach bez sternika juniorów wagi lekkiej  srebrny medal odebrali: Łukasz Hańcza i Dawid Kamiński (MOS Ełk), a piątą lokatę zajęli ich koledzy klubowi Krzysztof Strusiński i Michał Balcerzak.

W skiffie juniorów na 11 miejscu sklasyfikowano Mateusza Maciaka (MOS Ełk).

 Juniorki wróciły z jednym medalem. Srebro w jedynkach wagi lekkiej zdobyła Natalia Jurczyk (MOS Ełk), piąta była Joanna Janikowska (Wir Iława), a dziewiąta Natalia Kulbacka.

W skiffie juniorek Magdalena Arciszewska (MOS Ełk) zajęła 9 miejsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x