Elbląscy nestorzy na majówce – Wspomnienia przy grochówce

W integracyjnej majówce członków Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora uczestniczyło 40 byłych sportowców, trenerów, sędziów i działaczy, niektórzy przybyli z małżonkami. Gospodarzami spotkania byli Państwo Parzychowie, którzy serdecznie gościli seniorów elbląskiego sportu w swojej posiadłości. Pan Edward Parzych jeszcze nie tak dawno startował na zawodach kajakowych, stąd jego szczególny sentyment do ludzi sportu.

 

 Kierownictwo klubu przy aplauzie uczestników złożyło życzenia obchodzącym w tych dniach 80-te urodziny byłemu trenerowi i organizatorowi drużyn męskiej siatkówki w Elblągu  Eugeniuszowi Olszewskiemu, a także znanemu działaczowi i animatorowi sportu w klubie Olimpia i Województwie Elbląskim Zygmuntowi Prokopowi. Jubilatom wręczono pamiątkowe spinki z grawerunkiem klubowym.

Do wielu życzeń jakie otrzymali w tym dniu jubilaci, dołączył się uczestniczący w majówce Bogusław Tołwiński, naczelnik Wydziału Sportu UM. Prezes ESK Nestora wręczał pierwsze legitymacje członkowskie, a po tej oficjalnej części spotkania jego uczestnicy raczyli się przysmakami z grilla przygotowanymi przez gospodarzy i smakowitą grochówką serwowaną przez Romana Badysiaka, znanego w Elblągu szefa kawiarni „U Aktorów”. Do wieczora w sympatycznej atmosferze prowadzono rozmowy przy ognisku, nestorzy elbląskiego sportu wspominali kolegów i wydarzenia z elbląskich boisk i aren sportowych.

Zarząd ESK Nestora w imieniu uczestników majówki dziękuje za gościnę Państwu Małgorzacie i Edwardowi Parzychom, a także wsparcie bardzo udanej imprezy przez Pana Romana Badysiaka.

 Tekst i fot. ESK Nestora

{vsig}nestor{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x