Elbląscy Nestorzy na PGE Arenie – Mecz kiepski, ale obiekt…cacko

Elbląski Sportowy Klub Nestora dzięki wsparciu sponsorów zorganizował w minioną sobotę kolejne integracyjne spotkanie – wyjazd na mecz T- Mobile piłkarskiej ekstraklasy na PGE Arena w Gdańsku, w którym Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo z łódzkim Widzewem. Elbląscy nestorzy (41 osób) byli honorowymi gośćmi gdańskiej Lechii, otrzymali bezpłatne, imienne karty wstępu na sektor niebieski stadionu, bez konieczności wyrabiania Kart Kibica.

 

Za ten życzliwy gest Zarząd ESK Nestora dziękuje kierownictwu gdańskiej Lechii. Sam mecz obserwowany przez 14 224 kibiców pozostawiał wiele do życzenia, jeśli chodzi o liczbę stwarzanych przez zawodników sytuacji podbramkowych, których było jak na lekarstwo. Natomiast członkom ESK Nestora pozostaną w pamięci wrażenia z samego obiektu na którym rozgrywano to spotkanie, a w bliskiej już przyszłości będą tu rozgrywane mecze EURO 2012. Była to też kolejna okazja do spotkania byłych sportowców, działaczy i arbitrów z Elbląga. Wspominano minione wydarzenia sportowe w naszym mieście z udziałem dzisiejszych Nestorów i warunki w jakich trenowano i rozgrywano mecze w Elblągu w raczkujących przed laty dyscyplinach sportu. Symbolem nowych czasów jest gdańska PGE Arena przyciągająca zewnętrznym widokiem, który zwłaszcza wieczorem, przy oświetleniu prezentuje się efektownie. Wrażenie robi wewnętrzny ogrom obiektu, ale dobrze rozwiązane ciągi komunikacyjne gwarantują szybkie dotarcie na wyznaczone na bilecie miejsca z których można w dobrych warunkach obserwować rozgrywane spotkania.

Po meczu kierownictwo Nestora przekazało synowi ś.p. Witolda Truszkowskiego, Panu Jackowi znicz i pamiątkową tablicę, która zostanie zamontowana na grobie elbląskiego trenera w Pułtusku. Syn znakomitego szkoleniowca był bardzo wzruszony pamięcią jaka pozostała po ojcu w Elblągu i inicjatywą utrwalania przeszłości elbląskiego sportu podjętą przez ESK Nestora. Była też okazja do prezentacji i przekazania za niewielką odpłatnością członkom stowarzyszenia znaczków klubowych. Podjęto także decyzję o zorganizowaniu w grudniu klubowego spotkania wigilijnego.

Tekst i fot. ESK Nestora

{gallery}arena7{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x