Elbląski Klub Sportowy „Nestor” – Na zawsze w pamięci

Pamięć o ludziach sportu i Kazimierzu Kalbarczyku, trenerze panczenistów ,Dzień Wszystkich Świętych zawsze przywołuje przeszłość. To czas osobistej i narodowej pamięci, czas refleksji nad przemijaniem, a także szacunku dla tych co odeszli. Powołany niedawno Elbląski Klub Sportowy „Nestor”, skupiający byłych sportowców, trenerów i działaczy po 60-tce, wystąpił ze szczególną inicjatywą.

 Sporządzono dokumentację miejsc pochówku kilkudziesięciu osób związanych ze sportem na elbląskich nekropoliach. Dzięki sponsorskiemu wsparciu Janusza Knedlera z firmy Toyota, na wielu mogiłach zapłonęły znicze pamięci sygnowane napisami „Człowiek sportu”, a dodatkowo na skromnym grobie Kazimierza Kalbarczyka, trenera, prekursora łyżwiarstwa szybkiego w Elblągu, odkrywcy talentów olimpijskich.

Jego wychowanka Helena Pilejczyk, brązowa medalistka Zimowych Igrzysk ze Squaw Valley, odsłoniła w sobotę (30 października) pamiątkową tablicę. To z kolei było możliwe dzięki darczyńcom Dorocie i Stanisławowi Zielke, właścicielom Zakładu Kamieniarskiego „Gran Marmi”.

Po akcie odsłonięcia tablicy, w kawiarni „U Aktorów” odbył się wieczór wspomnień, z udziałem wielu weteranów sportu i wychowanków Kazimierza Kalbarczyka.

Podczas spotkania, członkowie Elbląskiego Klubu Sportowego „Nestor” zdecydowali o rozwinięciu działalności nad utrwalaniem pamięci o pionierach sportu w Elblągu, zwłaszcza wśród młodych mieszkańców miasta.

 

Andrzej Minkiewicz, rzecznik EKS „Nestor”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x