Finał Krajowy Konkursu Wiedzy Olimpijskiej – Paweł Pogorzelski z Morąga znawcą doskonałym

2 czerwca Białymstoku odbył się Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej „ Zimowe Igrzyska Olimpijski - od Chamonix do Soczi”. Adresowany był do uczniów szkól gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczestników kategorii otwartej. W finale brali udział najlepsi ze wszystkich województw, wyłonieni po etapie internetowym. Świetnie spisał się Paweł Pogorzelski z morąskiego Zespołu Szkół Licealnych, zajmując drugie miejsce.

W wydarzeniu brali udział reprezentanci Morąga: z Gimnazjum Nr 2: Bartek Sałacki i Paweł Papis wraz z opiekunem Marianem Rękawkiem, z Zespołu Szkól Licealnych: Paweł Gajewski, Damian Kołecki i Paweł Pogorzelski, opiekun Remigiusz Ejsymont, w kategorii otwartej Marian Rękawek.

Z grona wymienionych najlepiej zaprezentował Paweł Pogorzelski, który w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął drugie miejsce w kraju. Pozostałym zabrakło kilku punktów, aby awansować do 6- osobowego, ścisłego finału.

Województwo warmińsko- mazurskie poza wymienionymi reprezentowali także Mirosław Mikołajewski z Olsztyna (szósty w kategorii open) oraz uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z Braniewa. Ich wyniki po rundzie pisemnej dały naszemu województwu 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej ( za wielkopolskim, podlaskim i łódzkim).

Finał odbył się w nowoczesnym budynku Opery Podlaskiej. Uczestnicy odpowiadali na pytania w obecności wielu olimpijczyków (m.in. Wojciech Fortuna, Marian Sypniewski), Sekretarza Generalnego PKOL Adama Krzesińskiego, władz Białegostoku i województwa podlaskiego.

{AdmirorGallery}socz10{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Braniewo konkurs olimpijski Morąg Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x