Finały Runmageddon Games Giżycko 2015 – Trzy w jednym: zwinność, siła, kondycja…

W sobotę (14 listopada) w Giżycku odbędzie się Finał Runmageddon Games. Na krótkim, 200 metrowym torze z 15 przeszkodami usytuowanym w malowniczym porcie Ekomarina,100 najtwardszych z twardych zawodników rywalizować będzie o zwycięstwo i pulę nagród o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Zwycięzcą będzie musiał wykazać się zwinnością, siłą i doskonałą kondycją.

Inicjatywa jest odpowiedzią na prośbę fanów biegów ekstremalnych chcących sprawdzić się w rywalizacji na torze przeszkód. Podczas regularnych edycji Runmageddonu liczy się przede wszystkim współpraca w pokonywaniu przeszkód. Tutaj czas nie jest najważniejszy, lecz samo stawienie czoła wyzwaniu.

Inaczej wygląda to w przypadku formuły Runmageddonu Games. Uczestnicy rywalizują ze sobą biegnąc równolegle po 200 metrowym torze, na którym znajduje się 15 przeszkód w tym m.in. spacer z wiadrami wypełnionymi piaskiem, czołganie się pod siatką, przerzucanie olbrzymich opon, przestawianie beczek z wodą oraz „spacer z pieskiem”, czyli ciągnięcie za sobą ciężkiej trelinki. Zawodnicy rywalizują w systemie pucharowym, a najlepsi awansują do rozgrywek finałowych, w których walczyć będą o zwycięstwo w imprezie.

Konkurencja jest bardzo widowiskowa i emocjonująca dla kibiców, ale niesamowicie wyczerpująca dla zawodników. Wymaga niezwykłej sprawności i siły, połączonej z szybkością. Na torze nie ma czasu na odpoczynek i kalkulacje, bo o zwycięstwie często decydują sekundy!

„Wydawać by się mogło, że dystans 200 metrów nie jest zbyt wymagającym wyzwaniem. Nic bardziej mylnego! Jeśli na torze znajduje się 15 przeszkód, co oznacza, że zawodnik musi co 13 metrów zmagać się z ciężką przeprawą, i dołożymy do tego presję czasu oraz biegnącego tuż obok rywala otrzymujemy mieszankę, która gwarantuje niesamowite emocje. Tutaj, w przeciwieństwie do pozostałych formuł Runmageddonu – podczas pokonywania przeszkód nie będzie możliwości korzystania z pomocy innych zawodników. Runmageddon Games to szansa na wyżycie się w rywalizacji i sprawdzenie swojej siły, zwinności, szybkości i sprawności. Będzie to także świetne widowisko dla kibiców, którzy będą mogli obejrzeć zmagania na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. Wszystko to, w malowniczej scenerii Portu Ekomarina w Giżycku.” – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Chętni będą mogli się sprawdzić na torze przeszkód przygotowanym specjalnie dla dzieci, które by dotrzeć do mety będą musiały pokonać ścianki, siatki do czołgania, pajęczynę i kilka innych przeszkód. Równolegle do zawodów odbędzie się festiwal kolorów, podczas którego najmłodsi będą mieli okazję uczcić Dzień Niepodległości biegiem na dystansie 700 metrów, umalowani farbami w narodowe barwy. Bieg dla dzieci wystartuje o godzinie 14:00, zaś dorośli w ten sam sposób, ale na dystansie 2 km oddadzą hołd o godz. 19:00 po Wielkim Finale Finałów.

Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Zawodnicy startować będą równolegle po przygotowanych torach od godziny 10:00, w seriach co 10 minut. Najszybsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w finale, który wyłoni zwycięzców. Top 3 Finału w Giżycku wśród mężczyzn i kobiet otrzyma nagrody, których pula wynosi ponad 10 tysięcy złotych.

{AdmirorGallery}runma13{/AdmirorGallery}

O biegu Runmageddon

www.runmageddon.pl

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.

Link do filny z imprezy w Sopocie

https://www.youtube.com/watch?v=G5St4yluWeM

giżycko sporty ekstremalne

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x