Fotografie Tomasza Seweryna – Emocje i dobry smak

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydent Miasta Olsztyn i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie  byli organizatorami wernisażu wystawy  MIGAWKI SPORTOWE -  fotografie Tomasza Seweryna. W Muzeum Sportu (w Uranii) zjawiło się wielu miłośników dobrych zdjęć i pasjonatów sportu. Tomasz Seweryn potrafi połączyć elementy, stworzyć obraz, który wyraża piękno i emocje.

Autor wystawy pochodzi z Olsztyna,  od dawna interesuje się tą dziedziną sztuki, a, sport w jego dorobku zajmuje  ważne  miejsce. Przede wszystkim ze względu na  dynamikę, huśtawkę nastrojów, przeżycia herosów, których uwielbiają tłumy. Fotografia to nie tylko umiejętność znalezienia się w odpowiednim czasie i miejscu, to także sztuka wydobycia nastroju: radości i goryczy porażki. Pan Tomasz pokusił się również o próby asocjacyjne, tak go zdołowały porażki polskich futbolistów.

Wernisaż otworzył zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Mirosław Jabłoński. Po przeniesieniu placówki do nowej siedziby w Uranii Muzeum nie ogranicza się tylko do ekspozycji sportowych pamiątek, stara się również realizować zadania merytoryczne m. in. spotkania ze znanymi ludźmi sportu, a także  i wernisaże. To już czwarty z dziedziny fotografiki, który z jednej strony przybliża sympatykom sport z innej strony, z drugiej promuje młodego pasjonata, o niewątpliwym talencie. Czy byliśmy świadkami narodzin nowego mistrza? Czas pokaże…

{vsig}wernisaz{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x