Gala Sportu Młodzieżowego – Wielki potencjał ducha

Już w najbliższy piątek (11 lutego) o godz. 17 w Auli Kongresowej w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przy ul. Dybowskiego 11 odbędzie się Gala Sportu Młodzieżowego. To uroczyste spotkanie i uhonorowanie młodych sportowców regionu (od juniora do młodzieżowca), którzy w minionym roku osiągnęli największe sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Gospodarzem Gali jest Pan Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Poprzednia premierowa Gala okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W jednym czasie, w jednym miejscu zebrali się najbardziej utalentowani zawodnicy regionu, którzy w najbliższych latach mają stanowić potencjał sportu na Warmii i Mazurach. Niełatwo jest nam rywalizować z ośrodkami o dużo większych możliwościach. Mimo ogromnej pomocy Urzędu Marszałkowskiego, wielu samorządów lokalnych, które sport postrzegają nie tylko jako promocję, ale też lansowanie zdrowego trybu życia, są bariery, które trudno pokonać.

Zdobywamy jednak medale, mamy reprezentantów Polski, głośno o Warmii i Mazurach na całym świecie. To wielka zasługa oddanych młodzieży trenerów-wychowawców, rodziców, którzy tworzą społeczności o ogromnym zaangażowaniu. Ta bezinteresowna pasja, dalekowzroczność w kształtowaniu swych dzieci daje niebagatelną siłę, która w sferze wymiernej jest czymś więcej niż tysiące złotych. To kapitał pełen pozytywnych emocji, dumy z tego, że żyje się w konkretnym miejscu i środowisku. W dobie coraz większej komercji takie wartości są szczególnie istotne, dają przykład, że wszędzie możemy wychować mistrzów.

Dlatego na Galę oprócz młodych sportowców, zaproszono ich rodziców, trenerów, bezpośrednio zaangażowanych w codzienną pracę zawodników, a także parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, samorządów lokalnych, radnych sejmiku województwa, prezesów wojewódzkich związków sportowych i klubów oraz  osoby wspierające sport dzieci i młodzieży,

Nie zabraknie też wybitnych postaci: olimpijczyków oraz  medalistów mistrzostw świata i Europy.

W czasie uroczystości zostaną wyróżnieni i nagrodzeni:
1) medaliści mistrzostw świata i Europy,
2) zawodnicy, którzy zdobyli złote medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
3) zawodnicy, którzy zdobyli srebrne i brązowe medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
4) trenerzy nominowani do tytułu Trener Roku Sportu Młodzieżowego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w 2010 roku,
5) Trener roku wybrany w głosowaniu sms-owym czytelników Gazety Olsztyńskiej,
6) Sześć najlepszych klubów sportowych województwa, które uzyskały najwięcej punktów
w klasyfikacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży,
7) Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie – trenerzy gimnastyki sportowej – zostaną uhonorowani Odznaką Zasłużony dla Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 Organizatorami Gali Sportu Młodzieżowego są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu. Głosowanie współorganizuje spółka Edytor, wydawca Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x