Gala Sportu Szkolnego na Warmii i Mazurach – Najważniejszy, pierwszy krok

W Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Gala Sportu Szkolnego  na której podsumowano rywalizację sportową  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych oraz  w kategorii gmin i powiatów prowadzoną  przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Na Galę Sportu Szkolnego zjechali się dyrektorzy szkół, nauczyciele, samorządowcy, działacze SZS oraz zaproszeni goście- senator PO Marek Konopka, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przesmyska, Dyrektor Departamentu Sportu UM Alicja Rutecka a całość prowadził Przewodniczący W-M SZS Wacław Wasiela.

 

Szkoły, które we współzawodnictwie zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ? prestiżowe nagrody za rywalizację dzieci i młodzieży w rozgrywkach szkolnych. Kultura fizyczna w szkołach – to temat rzeka, ale jedno jest pewne zetknięcie się ze sportem w tym wieku to najważniejszy, pierwszy krok

W Szczytnie doceniono najlepszych

W Sali Partnerskiej Starostwa w szczytnie uroczyście podsumowano współzawodnictwo sportowe Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego szkół powiatu szczycieńskiego na tle województwa. Wicestarosta Sylwia Jaskulska , Przewodniczący W-M SZS Wacław Wasiela oraz dyrektor PCSTiR Jerzy Cimoszyński wręczyli najlepszym naszym szkołom  pamiątkowe puchary i dyplomy. To dowód uznania za aktywność i inicjatywę również ambicję rywalizowania z najlepszymi w regionie.

Podane miejsca odnoszą się do miejsc  zajętych w województwie.

Szkoły miejskie:

VIII –miejsce  gimnazjum ZS nr3 w Szczytnie

VIII –miejsce szkół ponadgimnazjalnych ZS nr3 w Szczytnie

Szkoły wiejskie

Szkoły podstawowe:

I- miejsce Szkoła Podstawowa w Wielbarku

VI – miejsce Szkoła Podstawowa w Rozogach

Szkoły gimnazjalne:

III –  miejsce gimnazjum w Dźwierzutach

V – miejsce gimnazjum w Rozogach

Powiat Szczycieński zajął VI miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół naszego województwa. Z tej okazji przewodniczący W-M SZS Wacław Wasiela wręczył wicestaroście Sylwii Jaskulskiej pamiątkowy puchar i dyplom.

Ze strony Powiatu Szczycieńskiego

 

W Działdowie też się cieszą…

Od kilku lat w czołówce szkół gimnazjalnych znajduje się Gimnazjum Nr 2 w Działdowie i tak też było w tym roku. Działdowska ?dwójka? zajęła wspaniałe VI miejsce w województwie na ponad 200 szkół biorących udział w rywalizacji sportowej. Na sukces złożyły się osiągnięcia w takich dyscyplinach jak baseball, koszykówka dziewcząt i chłopców, szachy, siatkówka plażowa. Puchar  z rąk senatora Marka Konopki odebrał Zdzisław Ziółkowski ? nauczyciel w-f  w Gimnazjum Nr 2 w Działdowie. Korzystając z tak uroczystej chwili Zdzisław Ziółkowski przekazał Przewodniczącemu Wacławowi Wasieli podziękowania od Polskiego Związku Baseballu oraz specjalny upominek od Polonii Amerykańskiej za promocję baseballu na Warmii i Mazurach. Nasze województwa jest najlepiej rozwijającym się w Polsce regionem baseballu wśród szkół. Do tej pory jedynym przedstawicielem szkół działdowskich w czołówce województwa była ?dwójka? ale w tym roku po raz pierwszy do 10 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych awansował ZS Nr 1 w Działdowie. Puchar i dyplom za X miejsce/ ponad 100 szkół uczestniczyło w rozgrywkach/ z rąk senatora Marka Konopki odbierał Dyrektor Szkoły Adam Stolarski. Zabrakło wśród najlepszych przedstawiciela szkół podstawowych no i ani miasto , ani powiat nie awansował do ?dziesiątki?, nie było nas także w klasyfikacji gmin. Może za rok będzie lepiej a tymczasem pozostaje nam cieszyć się sukcesami Gimnazjum nr 2 w Działdowie i ZS Nr 1 Działdowo. Należy pogratulować uczniom wymienionych szkół  biorących  udział w zawodach, nauczycielom wychowania fizycznego i dyrekcjom, które znajdują środki na uczestnictwo w rywalizacji sportowej szkół doceniając rolę sportu w wychowaniu młodzieży.

Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x