Gotowa będzie za miesiąc, ale ma już nazwę – Ulica Olimpijska to brzmi dumnie

Mamy nową ulicę w Olsztynie. W środę (27 sierpnia) podczas Sesji Miejskiej Rady w specjalnym trybie mianowano na Olimpijską część dotychczasowej ulicy Jodłowej na Osiedlu Likusy. Wnioskował o to Janusz Milewski, prezes Kayak Sport Club Olsztyn, gdzie swoja siedzibę mają wodniacy. Nazwa jak najbardziej adekwatna. Pomysł prezesa od razu zyskał poparcie, bo akcent sportowy w tym miejscu jest strzałem w dziesiątkę.

Pośpiech był wskazany bowiem oficjalne otwarcie ma nastąpić jeszcze we wrześniu, a jednym z gości ma być prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wprawdzie prace budowlane jeszcze trwają (ilustrują to zdjęcia), ale przebiegają planowo i wszystko będzie skończone w terminie. Podczas wspomnianej uroczystości odsłonięta też zostanie tablica pamiątkowa poświęcona Marianowi Rapackiemu – pionierowi kajakarstwa sportowego w Olsztynie.

Z całą pewnością ulica Olimpijska będzie jednym z piękniejszych zakątków Olsztyna, a jej wyodrębnienie ułatwi wszystkim życie, bowiem dotychczasowa – Jodłowa pełna była pułapek związanych z numerami domów.

{AdmirorGallery}arcy16{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

KSC Olsztyn Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x