„Helena” pełna uśmiechu – Zdrowo i sportowo w rodzinnej atmosferze

- Jest to piękna impreza, która wszystkich nas integruje i cieszę się, że biorą w niej udział uczestnicy z całego naszego województwa - powiedział wiceprezydent Marek Pruszak, podczas oficjalnego otwarcia Zawodów Sportowych Środowiskowych Domów Samopomocy, których organizatorem był „Lazarus” przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Hala sportowa lodowiska Helena, we wtorek (27.05) zmieniła się w arenę zmagań uczestników Zawodów Sportowych Środowiskowych Domów Samopomocy województwa warmińsko-mazurskiego. Impreza organizowana była w ramach Ogólnopolskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Zdrowa rodzina to szczęśliwa rodzina”. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Elbląga.

– My to już robimy po raz trzeci, ta impreza jest coraz większa, coraz więcej ludzi się angażuje i bardzo się cieszymy, że coraz więcej domów z województwa bierze w tym udział – mówi Izabela Babraj, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Lazarus. – Przyjeżdżają do nas, cieszą się, wspólnie spędzają czas i to jest piękne.

Do sportowej rywalizacji, choć nie tylko, stanęli podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa, pracownicy oraz ich rodziny. A zadanie, z jakim przyszło im się mierzyć, wcale nie było łatwe. Każda z drużyn rywalizowała w dziewięciu konkurencjach sportowych: tenisie stołowym, rzucie piłką do kosza, rzucie piłką lekarską, strzałach do bramki, szachach, warcabach, skokach na skakance oraz konkursie przeciągania liny. Dodatkowo przeprowadzony został konkurs kulinarny, na najlepszą sałatkę owocową lub warzywną.

– W każdej z konkurencji prowadzona była oddzielna klasyfikacja, a trzech najlepszych zawodników otrzymało puchary, dyplomy i medale – informuje Paweł Gołębiewski ze Środowiskowego Domu Pomocy „Lazarus”. – Natomiast główne trofeum, czyli puchar ufundowany przez prezydenta Elbląga, przeznaczony był dla tego domu środowiskowego, który w łącznej klasyfikacji uzyskał najwięcej punktów.

Nim jednak sportowcy rozpoczęli rywalizację, uczestników imprezy przywitały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15, które zaprezentowały się w pokazie artystycznym. Później przyszedł czas na emocje sportowe i jak się okazało wszyscy uczestnicy fantastycznie poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami. Sporo radości zawodnikom, ale i kibicom, sprawiło drużynowe przeciąganie liny.

– Fajna zabawa, dużo radości, a przede wszystkim olbrzymie zaangażowanie wszystkich uczestników – twierdzi Teresa Szymańska, z Departamentu Społecznego Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Strasznie przeżywają to co się dzieje, strasznie przeżywają porażki, ale też i bardzo się cieszą kiedy wygrają. I właściwie w takich zawodach nie ma przegranych, bo wszyscy są bardzo zadowoleni, że mogą być razem.

Ostatecznie, pod podliczeniu wszystkich punktów, zwycięstwo i puchar prezydenta Elbląga powędrował do Środowiskowego Domu Pomocy „Lazarus”, który zdobył łącznie 53 punkty. Drugie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy z Górowa Iławeckiego (28 pkt), a trzecie Środowiskowy Dom Samopomocy z ul. Winnej w Elblągu, który zgromadził 11 punktów.

– Mieliśmy mnóstwo nagród, otrzymali je wszyscy uczestnicy. Widać było olbrzymie zaangażowanie tych ludzi. A mnie najbardziej cieszy to, że oni mają okazję by sami siebie docenić i to jest fantastyczne. Myślę, że takie zawody będziemy robić co roku – kończy Izabela Babraj.

{AdmirorGallery}helena29{/AdmirorGallery}

Więcej informacji, szczegółowe wyniki oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR pod adresem http://www.mosir.elblag.eu/zdrowo_i_sportowo_w_rodzinnej_atmosferze.a2309

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x