Hokeiści UKS Wikingowie nadzieją Elblaga – Warto nawiązać do tradycji

Turniej hokeja „II Bałtycki Krążek 2011” zorganizowany przez UKS „Wikingowie” przy współpracy z MOSiR na lodowisku „Helena”, zakończył się sukcesem młodych hokeistów Stoczniowca Gdańsk, którzy wyprzedzili drużynę gospodarzy UKS „Wikingowie” i „Niedźwiadki” z Gdyni. Z przyczyn nieznanych organizatorom nie dojechała do Elbląga awizowana drużyna Feniks Kaliningrad, z którą planowany był m.in. niedzielny trening. W związku z brakiem czwartego zespołu, w porozumieniu z trenerami drużyn postanowiono, że po meczach każdy z każdym rozegrano rewanże.

 

Wyniki wszystkich spotkań:

Stoczniowiec – Niedźwiadki 12:2

Wikingowie – Stoczniowiec 3:6

Wikingowie – Niedźwiadki 8:4

Niedźwiadki – Stoczniowiec 3:13

Stoczniowiec – Wikingowie 8:3

Niedźwiadki – Wikingowie 8:9

Kolejność

1 Stoczniowiec Gdańsk 4 zw.  39:11

2 Wikingowie  2  zw. 23:26

3 Niedźwiadki Gdynia  0 zw. 17:42

Młodzi hokeiści UKS „Wikingowie” nawiązują do tradycji dyscypliny w Elblągu. A ma ona swoją kartę w historii elbląskiego sportu. Pierwsze po wojnie zawody hokejowe w Elblągu zorganizowano przy pomocy wojska w styczniu 1951 roku, a w turnieju zagrały drużyny wojskowe z Wrocławia, Modlina i Elbląga. Sukces odnieśli gospodarze pokonując 5:1 Wrocław i 4:1 Modlin. Potem drużyna elbląskich hokeistów z KS „Stal” rywalizowała w klasie wojewódzkiej z siedmioma zespołami z Wybrzeża.

Dziś elbląskie „hokejowe przedszkole”, w którym grają dzieci w wieku od 7 do 11 lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Hokej zadomawia się ponownie w Elblągu, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyposaża lodowisko w niezbędny dodatkowy sprzęt. Już założono specjalne siatki za bramkami, odpowiednio doposażono szatnie dla hokeistów, a niebawem zainstalowane zostaną kamery za bramkami, co pozwoli na rozgrywanie w Elblągu meczów hokejowej ligi seniorów. Dobrze rokują na przyszłość młodzi adepci hokeja, co oznacza, że w Elblągu będzie można obserwować za kilka lat ligowe mecze z udziałem miejscowej drużyny.

Tekst i fot. MOSiR

{gallery}hok19{/gallery}

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x