II Gala Sportu Młodzieżowego – Duma i wzruszenie

W Auli Kongresowej w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się II Gala Sportu Młodzieżowego. Uhonorowano młodych sportowców regionu (od juniora do młodzieżowca), którzy w minionym roku osiągnęli największe sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Wyróżniono również ich trenerów-wychowawców Gospodarzem Gali był Pan Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

To wyglądało naprawdę imponująco. W jednym miejscu zebrali się najbardziej utalentowani zawodnicy regionu, którzy w najbliższych latach mają stanowić potencjał sportu na Warmii i Mazurach. Niełatwo jest nam rywalizować z ośrodkami o dużo większych możliwościach. Mimo ogromnej pomocy Urzędu Marszałkowskiego, wielu samorządów lokalnych, które sport postrzegają nie tylko jako promocję, ale też lansowanie zdrowego trybu życia, są bariery trudne do pokonania.

Zdobywamy jednak medale, mamy reprezentantów Polski, głośno o Warmii i Mazurach na całym świecie. To wielka zasługa oddanych młodzieży trenerów-wychowawców, rodziców, którzy tworzą społeczności o ogromnym zaangażowaniu. Ta bezinteresowna pasja, dalekowzroczność w kształtowaniu swych dzieci daje niebagatelną siłę, która w sferze wymiernej jest czymś więcej niż dobra materialne. W dobie coraz większej komercji takie wartości są szczególnie istotne, dają przykład, że wszędzie możemy wychować mistrzów.

Dlatego na Galę oprócz młodych sportowców, zaproszono ich rodziców, trenerów, bezpośrednio zaangażowanych w codzienną pracę zawodników, a także parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, samorządów lokalnych, radnych sejmiku województwa, prezesów wojewódzkich związków sportowych i klubów oraz  osoby wspierające sport dzieci i młodzieży Nie zabrakło też wybitnych sportowców – olimpijczyków, którzy z dumą wręczali nagrody medalistom, ciesząc się, że tak świetnie rozwijają się ich następcy.

Wszystkich zabranych powitał Marszałek Województwa Warmińskiego Jacek Protas, którego sympatia do sportu i zawodników jest powszechnie znana. Gratulując wyróżnionym podkreślił rolę kultury fizycznej , jej ogromny wpływ na kształtowanie osobowości młodych ludzi oraz pozytywne emocje jaki wyzwala w swoich środowiskach. Samorząd wojewódzki wspiera sport, a widząc taką rzeszę szczęśliwych zawodników wiadomo, że pieniądze nie poszły na marne. Marszałek po cichu zachęcił do podkręcenia tempa, by przeskoczyć barierę i znaleźć się w czołowej dziesiątce województw w kraju.

Prowadzący Galę Jolanta Wiszniewska i Michał Olszański odczytywali kolejno nazwiska wyróżnionych sportowców – najpierw medalistów mistrzostw świata i Europy, potem złotych medalistów mistrzostw Polski oraz kolejnych: srebrnych i brązowych. Na podium  pojawiali się przedstawiciele różnych dyscyplin – kwiat sportu Warmii i Mazur. Uśmiechnięci, dumni, że ich osiągnięcia zostały docenione, że staję się osobami rozpoznawalnymi. Otrzymali gustowne statuetki, torby z pamiątkami ( min. Kroniki Sportu Warmii i Mazur autorstwa Janusza Poryckiego) i szczere gratulacje od najważniejszych osób w regionie, także wybitnych sportowców-olimpijczyków: Małgorzaty Birbach-Kowalewicz, Zbigniewa Lubiejewskiego, Mariusza Szyszko, Ryszarda Szparaka, Stanisława Iwaniaka.

W imieniu wyróżnionych zawodników podziękowała Anna Dąbrowska – medalistka Mistrzostw Europy w taekwondo ITF.

Organizatorzy słusznie zdecydowali się na krótkie przerywniki artystyczne, by tonować emocje. Wystąpiła więc para piłkarskich żonglerów i tancerze z klubu Agora.

Istotnym punktem programu Gali był wybór najlepszego trenera młodzieży. Nominowanych zostało sześcioro kandydatów: Bronisława Ludwichowska (la AZS UWM Olsztyn), Jacek Puciło (pływanie Kormoran Olsztyn), Jerzy Ringwelski (piłka ręczna Truso Elbląg), Roman Rycke (łyżwiarstwo szybkie Orzeł Elbląg), Tomasz Kobrzyński (taekwondo AZS UWM Olsztyn) i Jerzy Kowalski (kolarstwo Warmia Biskupiec).

I właśnie Pan Jerzy Kowalski w głosowaniu sms-owym okazał się zwycięzcą. Nie krył wzruszenia i…zaskoczenia. Szczerze mu gratulujemy, tak samo jak pozostałym nominowanym. Ich poświęcenie, fachowość oddanie dla młodzieży – to wartości, które trudno określić materialnie.

Podczas Gali wyróżniono też sześć najlepszych klubów województwa warmińsko-mazurskiego, które zdobyły najwięcej punktów  we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Tu najlepszy okazał się  AZS UWM Olsztyn przed Truso Elbląg, Bazą Mrągowo, Kormoranem Olsztyn, Warmia Lidzbark Warmiński i Orłem Elbląg.

Na wniosek władz samorządowych województwa państwo Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie zostali uhonorowani odznakami „Zasłużony dla Warmii i Mazur”. Ich dorobek trenerski jest imponujący. Przez wiele lat pracy zasłużyli na miano ikon tego zawodu w regionie. Wspaniali organizatorzy, trenerzy, wychowawcy. Spod ich rąk wyszły pokolenia znakomitych gimnastyczek.

Pani Krystyna wzruszona doniosłą chwilą wspomniała o córce Małgorzacie, która odeszła w tamtym roku, a z tak dużym powodzeniem kontynuowała tradycje rodzinne.

Na zakończenie części oficjalnej Gali głos zabrała posłanka Beata Bublewicz, której sport jest bardzo  bliski, a sukcesy zawodników z Olsztyna i regionu cieszą szczególnie. Jest autorką projektu przeciwdziałania agresji poprzez sport, który z powodzeniem realizuje się  w całym kraju. Ale Gala Młodzieżowa, jak dodała, jest dla niej imprezą, na która zawsze śpieszy z dużą chęcią. Bo tu można się przekonać się jaką mamy wspaniałą młodzież.

Dlatego kontynuowanie tradycji prezentacji, nagradzania najlepszych zawodników i trenerów jest tak istotne. Urząd Marszałkowski podjął się dużego wyzwania. Takie przedsięwziecia trzeba naprawdę dobrze zaplanować i zrealizować by zachować odpowiednią  dynamikę i poziom. Myślę, że bohaterowie dnia będą  długo wspominać,wieczór w Kortowie  dlatego duże podziękowania należą sie osobom, które przygotowały i brały udział w przeprowadzeniu II Gali Sportu Młodzieżowego w Olsztynie.

.{gallery}Galerie/gala{/gallery}

Medaliści Mistrzostw Świata i Europy

Bedra Katarzyna Zamek Kurzętnik – Leszek Jobs kick boxing  MŚ juniorów I

Toński Arkadiusz OKSW Olsztyn Wacław Sklinsmont  Akademickie MŚ w sprincie III

C-2 200 m – kajakarstwo

Dąbrowska Anna SKS Start Olsztyn Tomasz Dunalski ME Juniorek    I  I  II Techniki specjalne

Walki drużynowe  Techniki specjalne drużynowe  Taekwon-do ITF

Idzikowski Dariusz SKS Start Olsztyn Tomasz Dunalski ME Seniorów  I  I  I Walki kat. wag. +80 kg  Walki drużynowe  Drużynowe techniki specjalne  Taekwon-do ITF

Idzikowski Tomasz SKS Start Olsztyn Tomasz Dunalski  ME Seniorów I   I Walki drużynowe

Drużynowe techniki specjalne  Taekwon-do ITF

Hatowski Piotr AZS UWM Olsztyn / AKS OSW Olsztyn Dariusz Nowicki, Tomasz Kobrzyński / Marcin Chorzelewski            Młodzieżowe ME III – 87 kg    Taekwondo Olimpijskie

Burczyński Michał AZS UWM Olsztyn Piotr Burczyński żeglarstwo  MŚ w klasie DN I Klasa  DN

Baranowski Adam Flota Polska DN  MŚ w klasie DN II Klasa DN  Żeglarstwo

Zakrzewski Łukasz MKŻ Mikołajki  Jerzy Zakrzewski MŚ w klasie DN  III Klasa DN   Żeglarstwo

Zakrzewski Łukasz MKŻ Mikołajki Jerzy Zakrzewski            ME w klasie DN  II Klasa DN           Żeglarstwo

Marciniak Jakub Pałac Młodzieży Waldemar Leśkiewicz ME Junior w klasie DN III Klasa DN Żeglarstwo

Marciniak Antonina Pałac Młodzieży Waldemar Leskiewicz MŚ w klasie Ice Opti I Klasa Ice Opti Żeglarstwo

Marciniak Antonina Pałac Młodzieży Waldemar Leskiewicz ME w klasie Ice Opti I Klasa Ice Opti Żeglarstwo

Piasecka Sara Baza Mrągowo Andrzej Piasecki ME Junior w klasie Laser 4,7  I Klasa Laser 4,7 Żeglarstwo

Brzozowski Arkadiusz Baza Mrągowo Tomasz Stefański ME Junior w klasie RSX  I Klasa RSX Żeglarstwo

Dmochowska Barbara Baza Mrągowo  Tomasz Stefański MŚ Junior w klasie RSX do lat 17   I Klasa RSX Żeglarstwo

Małecki Krzysztof /Mickiewicz Mikołaj MBSW Giżycko Dariusz Mazur MŚ w klasie Cadet  I Klasa Cadet Żeglarstwo

Żełobowska Justyna Niedźwiedź Kętrzyn boks brązowy medal ME juniorów Emil Husejnow

 

Złoci medaliści Mistrzostw Polski

Brynda Grzegorz Kontra Elbląg boks MP juniorów – Krzysztof Stęplewski

Gitlin Jakub Zatoka Braniewo boks OOM – Radosław Brochocki

Stemplewski Sylwester Tygrys Elbląg boks MP juniorów Hieronim Kozakiewicz

Makarewicz Paweł Tomita  Elbląg judo OOM – Zbigniew Wołoszyn

Eland Martyna UKS SMS Olsztyn gimnastyka sportowa MP juniorów (wielobój, poręcze, ćwiczenia wolne, srebro na równoważni, brąz w skoku) Dariusz Laszuk

Eland Monika UKS SMS Olsztyn  gimnastyka sportowa OOM (wielobój, poręcze, wolne, srebro-równoważnia, brąz w skoku – Dariusz Laszuk

Choćko Kacper OKS Olsztyn kajakarstwo OOM (k-4 1000 m, srebro k-2 500 m) Kazimierz Nikin

Kozłowski Konrad OKS Olsztyn kajakarstwo OOM (k-4 1000 m, srebro k-1 500 m) Kazimierz Nikin

Michels Marek OKS Olsztyn kajakarstwo OOM (k-4 1000 m, k-2 5000 m) Rafał Gryfowski

Brakowiecki Błażej OKS Olsztyn kajakarstwo OOM (k-4 1000 m) Kazimierz Nikin

Periżok Jakub Sokół Ostróda kajakarstwo MP juniorów w maratonie k-1 i brąz k-2 Andrzej Kozicz

Pachulska Diana Klub Karate Kyokushin Lidzbark Warmiński, walki

Kopińska Monika LKK Warmia Biskupiec MP juniorów i srebro w Górskich MP juniorów Jerzy Kowalski

Rekita Szymon LKK Warmia Biskupiec MP juniorów młodszych w Górskich MP (srebro w jeździe na czas, srebro w Drużynowych MP na szosie) – Jerzy Kowalski

Ziętek Mariola ULKS Łoś Gołdap saneczkarstwo lodowe – Młodzieżowe MP Mariusz Matławski

Bołdysz Karolina (Polonia Pasłęk) lekkoatletyka OOM rzut oszczepem Zbigniew Borysewicz

Zalewski Karol AZS UWM Olsztyn lekkoatletyka (200 m i srebro na 100 m) Bronisława Ludwichowska

Wielgat Adrian Orzeł Elbląg łyżwiarstwo szybkie OOM (1500 m, 3000 m, 5000 m i wielobój, srebro na 500 m i 1000 m) Roman Rycke

Pacholczyk Mateusz Kormoran Olsztyn pływanie MP juniorów letnie(50 m 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz 200 m w mistrzostwach zimowych)  Jacek Puciło

Gilski Krzysztof (Kormoran Olsztyn) pływanie MP juniorów letnie (200 m stylem motylkowym oraz w sztafecie 4 razy 200 metrów stylem dowolnym w Młodzieżowych MP)

Pielowski Krzysztof Kormoran Olsztyn pływanie Młodzieżowe MP zimowe (400 m i 800 m stylem dowolnym oraz srebro  1500 m stylem dowolnym) Młodzieżowe MP letnie (200 m 400 m i 800 m, srebro na 1500 m)

Kubkowski Bartłomiej Medyk Giżycko pływanie MP juniorów zimowe (100 m, 200 m, 400 m zmiennym, 400 m dowolnym i srebro 1500 m dow.) MP juniorów letnie (srebro 200 m zmiennym  i brąz 400 m zmiennym i 1500 m) – łącznie 8 medali Piotr Gieczewski

Piekut Krzysztof Kormoran Olsztyn pływanie Młodzieżowe MP sztafeta 4 razy 200 m stylem dowolnym Jacek Puciło.

Hura Bartosz Kormoran Olsztyn pływanie Młodzieżowe MP sztafeta 4 razy 200 m stylem dowolnym Jacek Puciło

Krawczyk Jarosław Kormoran Olsztyn pływanie Młodzieżowe MP sztafeta 4 razy 200 metrów stylem dowolnym Jacek Puciło

Drużyna piłki ręcznej kobiet MUKS Truso Elbląg MP juniorek (Natalia Brojek, Paulina Friszkemut, Joanna Gnidzińska, Agnieszka Jesionka, Marta Karwecka, Kamila Kirol, Elwira Krettke, Małgorzata Kochańska, Adrianna Konefał, Magdalena Lurka, Ewelina Ocalewicz, Agata Szulc, Żaneta Wacławska, Joanna Wiśniewska, Marta Woronko) Trener Jerzy Ringwelski

Marcinowska Katarzyna Orzeł Karolewo podnoszenie ciężarów MP juniorów do 69 kg Zdzisław Hryniewicki

Kłosiński Sebastian Orzeł Elbląg short track OOM (500 m 1000 m 15000 m wielobój oraz srebro 800 m i sztafeta 2000 m) Ireneusz Borowiecki

Renkowski Piotr Warmia i Mazury Olsztyn szachy MP juniorów

Markiewicz Magdalena AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie Młodzieżowe MP walki 53 kg Tomasz Kobrzyński, Dariusz Nowicki

Wielgosz Michał AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie Młodzieżowe MP walki 63 kg Tomasz Kobrzyński, Dariusz Nowicki

Lasota Adam Tygrys Kętrzyn taekwondo olimpijskie Młodzieżowe MP walki 87 kg Tadeusz Snopek

Sopyło Olga Start Olsztyn taekwondo olimpijskie MP juniorów walki 46 kg Jerzy Litwiński

Guzowska Anna Victoria Morąg taekwondo olimpijskie  MP juniorów walki 49 kg Marcin Chorzelowski

Gadomska Izabela AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie MP juniorów walki 68 kg Tomasz Kobrzyński, Justyna Niedziałek

Olszewska Dominika Hidori Olecko taekwondo olimpijskie MP juniorów walki 68 kg Tomasz Miszczak

Sokołowski Radosław Nidzicki klub Tkd taekwondo olimpijskie MP juniorów walki 48 kg Mirosława Ostrowska, Jacek Jankowski

Chmielewski Bartłomiej Nidzicki Klub Tkd MP juniorów taekwondo olimpijskie walki 55 kg Mirosława Ostrowska, Jacek Jankowski

Kryszkiewicz Igor AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie MP juniorów walki 78 kg Tomasz Kobrzyński, Justyna Niedziałek

Rogozińska Patrycja Nidzicki Klub Tkd taekwondo olimpijskie Poomse 51 kg Jacek Jankowski

Okuniewska Sylwia AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie OOM walki 63 kg Justyna Niedziałek, Tomasz Kobrzyński

Kowalczuk Aleksandra Start Olsztyn taekwondo olimpijskie  OOM walki plus 63 kg Jerzy Litwiński, Marcin Chorzelowski

Dalecki Kornel AZS Środowisko Olsztyn taekwondo olimpijskie OOM walki 65 kg Marcin Chorzelewski

Pac Paweł Tygrys Kętrzyn taekwondo olimpijskie OOM walki plus 69 kg Tadeusz Snopek.

Chojnowski Partyk Ostródzianka tenis stołowy Młodzieżowe MP gra pojedyncza, debel mikst Tomasz Krzeszewski

Załomska Roksana Warmia Lidzbark Warmiński Młodzieżowe MP mikst Zbyszek Pietkiewicz

 Krzymiński Piotr MOS Elk wioślarstwo MP juniorów Tadeusz Zemel

Raczkowski Sebastian MOS Ełk wioślarstwo MP juniorów Tadeusz Zemel

Mazurek Daniel Viking Elbląg wrotkarstwo MP juniorów (sztafeta amerykańska 3000 i 5000 m oraz srebro w sprincie uliczny, brąz na 200 m na czas) Ryszard Białkowski

Kisielewski Artur Viking Elbląg wrotkarstwo MP juniorów (500 m sprint, 500 m uliczne i na torze oraz sztafeta na 3000 i 5000 m) Ryszard Białkowski

Kroczak Aleksander Budowlani Olsztyn zapasy st. klasyczny OOM – waga 100 kg i brąz w wadze 100 kg w stylu wolnym)

Morgaś Michał MKŻ Mikołajki  żeglarstwo MP juniorów klasa DN Roman Morgaś

Żółtowski Konrad MKŻ Mikołajki żeglarstwo MP juniorów młodszych klasa DN Grzegorz Hammerszmidt

Zielińska Madeleine AZS UWM Olsztyn żeglarstwo Młodzieżowe MP klasa 470 Stanisław Mickiewicz

Zielińska Nadia AZS UWM Olsztyn żeglarstwo Młodzieżowe MP klasa 470 Stanislaw Mickiewicz

Szymczyk Nina Baza Mrągowo żeglarstwo Młodzieżowe MP klasa RS:X Tomasz Stefański

Barwińska Paulina MOS Iława żeglarstwo MP juniorów klasa Laser Wojciech Janusz

Kraszewska Monika Baza Mrągowo żeglarstwo klasa Techo Tomasz Dziewiałtowski-Gintowt

 

Srebrni medaliści Mistrzostw Polski

Szuler Aleksandra ULKS Łoś Gołdap saneczkarstwo MP juniorów jedyni plus brąz w dwójkach

Banach Piotr ULKS Łoś Gołdao saneczkarstwo MP juniorów – jedynki plus brąz w dwójkach

Walentukanis Aneta AZS UWM Olszyyn badminton Młodzieżowe MP debel plus brąz w singlu

Kośmider Adam Tygrys Elbląg boks Młodzieżowe MP waga 75 kg

Samełko Piotr Mazur Ełk boks Młodzieżowe MP waga 91 kg

Jankowski Sebastian Niedźwiedź Kętrzyn bok MP juniorów waga 91 kg

Polewczak Beata Zatoka Braniewo boks MP juniorek waga 60 kg

Łoś Adrian Tomita Elbląg judo MP d. OOM waga 90 kg

Janus Ewelina UKS SMS Olsztyn gimnastyka sportowa OOM skok

Marcinkjan Karol OKS Olsztyn kajakarstwo  Młodzieżowe MP k-2 500 m

Stankiewicz Maciej OKS Olsztyn kajakarstwo MP juniorów k-2 500 m plus brąz k-2 1000 m i brąz w maratonie

Ołdakowski Cezary OKS Olsztyn OKS Olsztyn kajakarstwo MP juniorów w maratonie i Długodystansowych MP

Bogus Justyna Koszałek Opałek Węgorzewo kajakarstwo MP juniorów k-4 500 m

Pietrzak Katarzyna Koszałek Opałek Węgorzewo kajakarstwo MP juniorów k-4 500 m

Kozakiewicz Dorota Koszałek Opałek Węgorzewo kajakarstwo MP juniorów k-4 500 m plus srebro MP juniorów w maratonie Ambroziak Denis OKS Olsztyn kajakarstwo  Młodzieżowe MP k-2 200 m

Łuniewski Dustin OKS Olsztyn kajakarstwo MP juniorów k-4 500 m plus brąz k-2 1000 m

Oszkandy Ilona Koszałek Opałek Węgorzewo kajakarstwo MP juniorów k-4 500 m i MP juniorów w maratonie k-2

Bartniak Tomasz Koszałek Opałek Węgorzewo kajakarstwo  MP juniorw w maratonie c-2 plus brąz OOM c-1 500 m plus c-1 1000 m

Archacki Krystian KKK Bartoszyce karate kyokushin  OOM waga 60 kg

Staszewski Adrian KKK Szczytno karate kyokushin OOM, skok forma kata

Zabłotny Damian Zamek Kurzętnik kick boxing MP juniorów waga 54 kg full contact

Browarek Łukasz Champion Lubawa kick boxing Młodzieżowe MP waga 91 kg full contact

Zalewska Małgorzata PRIM Elk kolarstwo przełajowe MP juniorów

Biedrzycka Agnieszka PRIM Ełk kolarstwo przełajowe MP juniorów młodszych

Dziuba Bogumiła LKK Warmia Biskupiec kolarstwo MP juniorów dwójki plus brąz OOM jazda na czas

Stańczak Aleksandra LKK Warmia Biskupiec kolarstwo MP juniorów młodszych dwójki

Skrzeszewski Piotr LKK Warmia Biskupiec kolarstwo MP juniorów młodszych DMP plus brąz MP w dwójkach

Suchocki Wojciech LKK Warmia Biskupiec kolarstwo MP juniorów młodszych DMP

Gotowicki Damian Olimpijczyk Morąg kolarstwo MP juniorów DMP

Regin Paweł Gwardia Szczytno lekkoatletyka MP juniorów młodszych w hali plus brąz OOM Bujnicka Patrycja MLKS  Ostróda lekkoatletyka OOM 800 m

Maliszewska Aleksandra LKS Lubawa lekkoatletyka OOM 400 m

Żeleźniak Izabela Gimpas Pasłęk lekkoatletyka OOM skok wzwyż

Regin Andrzej Gwardia Szczytno lekkoatletyka  pchnięcie kulą MP juniorów młodszych hala

Pilarek Sylwia, Baran Karolina Zryw Volley Iława siatkówka plażowa MP juniorów

Radziwon Paulina Baran Kamila Foto Ola Ostróda siatkówka plażowa OOM

Hura Bartosz Kormoran Olsztyn pływanie Młodzieżowe MP 800 m st. dowolnym, 400 m st, dowolnym Letnie  MP 400 m st. dowolnym, 800 m st. dowolnym plus dwa razy brąz 1500 Borowicz-Skoneczny Sylwester Kormoran Olsztyn pływanie Zimowe MP juniorów 1500 m, Letnie MP juniorów 1500 m plus brąz na 400 m st. dow.

Rżyski Marcin Kormoran Olsztyn pływanie Zimowe MP juniorw 200 m st. mot.. Letnie MP juniorów 200 m st. mot.

Płachta Emil Kormoran Olsztyn pływanie Zimowe MP juniorów 1500 m plus brąz letnia MP juniorów 1500 m

Zbutowicz Karol Kormoran Olsztyn pływanie

Domański Michał Orzeł Elbląg short track OOM 1500 m. sztafeta 2000 m plus brąz 1000 m i wielobój

Bała Anna Start Olsztyn taekwondo olimpijskie Młodzieżowe MP 53 kg

Prusaczyk Klaudia AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie Młodzieżowe MP 62 kg

Obrębska Magda Start Olsztyn taekwondo olimpjskie MP juniorów 46 kg

Walkiewicz Ewelina AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie MP juniorów 49 kg

Śmigielska Magdalena Start Olsztyn taekwondo olimpijskie MP juniorów 52 kg

Krygier Kamila AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie  MP juniorów 63 kg

Piechota Przemysław Start Olsztyn taekwondo olimpijskie  OOM 37 kg

Rokuszewski Kamil Wikingowie Pisz taekwondo olimpijskie OOM 37 kg

Warno Maciej Tygrys Kętrzyn takewondo olimpijskie OOM 61 kg

Rogozińska Patrycja Nidzicki klub Tkd MP juniorów poomse indywidualnie

Pruszyńska Zuzanna Tygrys Kętrzyn taekwondo olimpijskie MP juniorów poomse

Chojnowska Kryspin, Wieczorek Mateusz AZS UWM Olsztyn taekwondo olimpijskie MP juniorów miksty

Urbańczyk Anna, Zielińska Anna Warmia Lidzbark Warmiński tenis stołowy MP juniorów debel Zbyszek Pietkiewicz

Więcek Adrian Ostródzianka tenis stołowy OOM debel i mikst plus brąz drużynowo

Wielgat Adrian Orzeł Elbląg  wrotkarstwo MP juniorów 3000 m, 5000 m i 5000 m na punkty plus uliczne MP brązowe medale – razem siedem

Sowa Piotr Orzeł Elbląg wrotkarstwo MP juniorów 3 medale w ulicznej odmianie  plus 5 medali brązowych razem osiem medali.

Toruń Paweł Orzeł Elbląg wrotkarstwo Torowe Młodzieżowe MP 5000 m, sztafeta plus brąz 300m i 500 m razem cztery medale

Rybak Natalia Orzeł Elbląg wrotkarstwo – OOM sztafeta amerykańska

Kłosińska Natalia Orzeł Elbląg wrotkarstwo OOM sztafeta amerykańska

Surowiec  Weronika Orzeł Elbląg wrotkarstwo OOM sztafeta amerykańska

Brydziński Mateusz Viking Elbląg wrotkarstwo Torowe MP, sztafeta 3000 m –razem  sześć medali

Mazurek Łukasz Viking Elbląg wrotkarstwo szybkie OOM i MP juniorów młodszych łącznie 8 medali

Kisielewska Dorota Viking Elbląg wrotkarstwo szybkie MP juniorów łącznie 4 medale

Ignatowicz Paulina Viking Elbląg wrotkarstwo szybkie MP łącznie 4 medale

Dymiszkiewicz Aniela Orzeł Elbląg wrotkarstwo szybkie MP juniorów sztafeta amerykańska x 2

Dolczewski Bartek Viking Elbląg OOM tor – sztafeta 3000 m

Bachanek Marcin Viking Elbląg wrotkarstwo szybkie OOM i MP juniorów – 2 medale

Iwańczyk Damian Olimp Kętrzyn zapasy OOM styl klasyczny 74 kg

Wiśniowski Przemysław Warmia Lidzbark Warmiński zapasy OOM styl klasyczny 46 kg

Stachewicz Katarzyna MOS Iława żeglarstwo  MP juniorów młodszych Laser 4,7

Komosiński Marcin, Zegarowicz Daniel MOS Pisz żeglarstwo MP juniorów Cadet

Mazur Izabela Walczak Zofia Nauticus Olsztyn żeglarstwo MP juniorów Cadet

Kudyk Mateusz, Tarasiuk Mateusz, Jarcińska Emilia, Ciechowski Patryk MOS Iława żeglarstwo Drużynowe MP Optimist

Mik Martyna MOS Ełk żeglarstwo MP juniorów młodszych Optimist

Jest ponad 100 brązowych medalistów, których zaprezentujemy niebawem

 

PS. Zdaje sobie sprawę, że na liście osiągnięć zawodników mogą być pewne nieścisłości.  Z góry za nie przepraszam i proszę o przesłanie e-mailem prawodłowego bilansu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x