II. Multimedialny Konkurs „Sportowcy Warmii i Mazur” – Ciekawe wyzwanie

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w II. multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur”. Organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Celem jest przedstawienie sylwetki sportowca, trenera, sędziego, działacza sportowego, nauczyciela wychowania fizycznego lub dyscyplin sportowych, których działalność związana jest z Olsztynem oraz regionem.

Chcemy, by pamięć o ludziach związanych ze sportem przetrwała próbę czasu i trwale wpisała się w pamięć mieszkańców naszego regionu.

Konkurs kierowany jest głównie do młodzieży szkolnej naszego województwa. Udział w nim mogą brać zarówno pojedynczy uczniowie, jak i zespoły (maksymalnie 3 osoby), które opracują multimedialny pokaz przedstawiający sylwetkę wybranego przez siebie bohatera konkursu lub dyscypliny sportowej.

Dopuszczalna jest również kategoria „Open” – osoby nie związane ze środowiskiem szkolnym. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie wiekowe:

– szkoły podstawowe,

– szkoły gimnazjalne,

– szkoły ponadgimnazjalne,

– uczelnie wyższe,

– kategoria „Open”

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do organizatorów nagranych na płycie DVD ( czytelne dla komputerów i odtwarzaczy DVD) materiałów przedstawiających sylwetkę wybranego bohatera lub dyscypliny sportowej. Prezentacja może zawierać wywiady ze sportowcami lub ich   rodzinami, biografie, sylwetki nauczycieli wychowania fizycznego, sędziów sportowych, filmy, zdjęcia, fragmenty wycinków prasowych itp. Należy podać źródła, z których się korzystało.

Udział uczestników niepełnoletnich w konkursie uwarunkowany jest pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Nadesłane prace będą wykorzystywane w działalności programowej Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie.

Szczegółowy regulamin w/w konkursu oraz formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem dostępny jest na stronie internetowej OSiR w Olsztynie www.osir.olsztyn.pl

Foto: Na zdjęciu zdobywcy I miejsca w pierwszym multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur”: Adam Stachowicz, Łukasz Bajkowski oraz Adam Zawadzki. Film o Mirosławie Rybaczewskim. Reprezentowali Gimnazjum nr 8 w Olsztynie. (arch. Muzeum Sportu)

REGULAMIN KONKURSU

1. Celem konkursu jest przedstawienie sylwetki sportowca, trenera, sędziego lub działacza sportowego albo dyscyplin sportowych, których działalność   związana jest z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami. Chcemy, by pamięć o ludziach związanych ze sportem przetrwała próbę czasu i trwale wpisała się w pamięć mieszkańców naszego regionu.

2. Organizatorem konkursu jest:

– Urząd Miasta Olsztyna,

– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

– Czas trwania konkursu: 19.01.2015 r. – 31.05.2015 r.

3. Konkurs kierowany jest głównie do młodzieży szkolnej naszego województwa. Udział w nim mogą brać zarówno pojedynczy uczniowie jak izespoły (max. 3 osoby), które opracują multimedialny pokaz przedstawiający sylwetkę wybranego przez siebie bohatera konkursu lub dyscypliny sportowej. Dopuszczalna jest również kategoria „Open” – osoby niezwiązane ze środowiskiem szkolnym. Konkurs podzielony jest na następujące kategorie wiekowe:

– szkoły podstawowe,

– szkoły gimnazjalne,

– szkoły ponadgimnazjalne,

– uczelnie wyższe,

– kategoria „Open”

4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie do organizatorów nagranych na płycie DVD ( czytelne dla komputerów i odtwarzaczy DVD) materiałów przedstawiających sylwetkę wybranego bohatera lub dyscypliny sportowej. Prezentacja może zawierać wywiady ze sportowcami lub ich rodzinami, biografie, sylwetkę nauczyciela wychowania fizycznego, sędziego sportowego, filmy, zdjęcia, fragmenty wycinków prasowych itp. Należy podać źródła, z których się korzystało.Udział uczestników niepełnoletnich w konkursie uwarunkowany jest pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Organizatorzy konkursu nie biorą odpowiedzialności organizacyjno- -prawnej za złamanie praw autorskich. Wszelka odpowiedzialność za wysłany na konkurs materiał spoczywa na autorach projektu.   Czas trwania prezentacji – do 15 min.

5. Prace na konkurs należy przesłać do Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 44, 10-450 Olsztyn. Do płyty z materiałem konkursowym należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. (Oświadczenie w załączeniu oraz na stronie internetowej OSiR w Olsztynie.)

Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatorów niniejszej imprezy. Przesłanie ich jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publiczne prezentacje. Prace będą przechowywane   w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego i wykorzystywane zostaną jako materiały szkoleniowe, propagandowe oraz programowe w działalności   muzeum.

6. Prace nadesłane do multimedialnego konkursu oceni specjalnie powołana komisja, która przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

7. Szczegółowe informacje o konkursie są udzielane w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie al. Piłsudskiego 44, Hala „Urania” tel. (89) 5331747, 519566849, a także na naszej stronie internetowej: www.osir.olsztyn.pl

8.Wszelkie sprawy sporne nieujęte w regulaminie rozpatrywane będą przez organizatorów konkursu.

Formularz zgłoszeniowy

………………………………………….

Imię i nazwisko autora multimedialnego pokazu

………………………………………….

Data urodzenia

………………………………………….

W przypadku osób niepełnoletnich

Imię i nazwisko prawnego opiekuna

………………………………………….

Adres

………………………………………….

………………………………………….

Kontakt (tel., e-mali – proszę zaznaczyć

najdogodniejszy sposób kontaktu)

OŚWIADCZENIE

1. Oświadczam, że zgłoszona do konkursu praca jest mojego autorstwa i tylko mnie przysługują wyłączne i nieograniczone prawa autorskie.

2. Wszystkie osoby przedstawione na mojej prezentacji multimedialnej wyraziły zgodę na nieodpłatne wykorzystanie ich wizerunku, na jego nieodpłatne opublikowanie oraz publiczną prezentację.

3. Wyrażam zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanej przeze mnie prezentacji oraz mojego imienia, nazwiska, miejscowości zamieszkania w materiałach promocyjnych związanych z konkursem, prezentacjach pokonkursowych, publikacji w mediach i na stronach internetowych oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania w ramach działalności statutowej OSiR w Olsztynie z zachowaniem autorskich praw osobistych.

4. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb organizacji konkursu i wystawy , zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)

5. Oświadczam, że przyjmuje do wiadomości, iż organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej a w przypadku skierowania przeciwko niemu roszczeń osoby trzeciej ze względu na naruszenie jej praw autorskich, uczestnik konkursu zobowiązuje się ponosić odpowiedzialność cywilno-prawną z tytułu wad prawnych zgłoszonej prezentacji.

6. Oświadczam, że nadesłana praca multimedialna jest równoznaczna z akceptacją warunków konkursu.

…………………………………………………                  ………………………………………………………………………….

Miejscowość, data:                                                     Podpis składającego oświadczenie lub jego opiekuna prawnego:

Tytuł multimedialnego pokazu:

…………………………………………………………………………………………………

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Muzeum Sportu w Olsztynie Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x