III Ukiel Beach Kids Korfball Cup – Uczestnicy w siódmym niebie, Olsztyn z dwoma medalami

Fot. UKS Ukiel
Dwadzieścia zespołów z sześciu klubów korfballu wystąpiło w poniedziałek (9sierpnia) w trzeciej edycji Ukiel Beach Kids Korfball Cup, turnieju organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy “Ukiel” Olsztyn, jedyny w województwie warmińsko-mazurskim prowadzący szkolenie w tej niszowej dyscyplinie sportu.

Początkowo turniej miał się odbyć w niedzielę, jednak ze względu na ulewne deszcze został przeniesiony na poniedziałek. Okazało się że była to dobra decyzja: pogoda idealna do gry na piasku, świetna atmosfera plaży miejskiej i dodatkowe atrakcje dla dzieci uczestniczących w rozgrywkach (m.in. szybkie “ukielfotki” i pyszne lody) sprawiły, że nawet najmłodszym zawodnikom którym przyszło zmierzyć się ze sportową porażką, uśmiech nie schodził z twarzy, a trzeba przyznać że emocji podczas meczów było dużo. Uczestnicy i widzowie, którzy pojawiali się wokół boisk (i nie byli to tylko rodzice uczestników, ale także plażowicze i turyści) byli zgodni że mecze olsztyńskiego zespołu dobrze się ogląda.

Starsi w finale

Olsztyński zespół U13 najpierw musiał wywalczyć swój awans z pierwszego miejsca po dodatkowej serii rzutów karnych (remis i identyczny wynik przeciwnego zespołu po fazie grupowej), a później w samym finale – chyba wobec niespotykanej zwykle liczby widzów – ostatecznie nie poradził sobie z tym samym przeciwnikiem przegrywając 3:4. Na tym etapie wynik nie jest aż tak ważny, chociaż dzieciaki bardzo chciały zdobyć puchar, tak jak przed rokiem i dwa lata temu.

Tym razem skuteczniejszy był Cirkus Konstancin – gratulacje! – mówi na gorąco trener UKS “Ukiel”. Jestem zadowolony z jakości gry: rozprowadzania piłki, ustawiania się zawodników, szukania pozycji rzutowych. To co należy poprawić to z pewnością skuteczność rzutowa.

Najmłodsi na podium

Z kolei w rozgrywkach najmłodszych zawodników – tym razem były to dzieci urodzone w 2011 roku i młodsi – olsztyńscy malcy zajęli trzecie miejsce ustępując wyższych stopni podium “Wesołej Szkole”. Ku zdziwieniu opiekunów, którzy znają podejście małych dzieci, które zwykle bardzo przeżywają brak zwycięstwa, dzieci stwierdziły że “miejsce na podium jest super!”. Z drugiej strony, można to zrozumieć gdy zwróci się uwagę że większość dzieci gra w korfball już kilka lat, a w turnieju Ukiel Beach Kids Korfball Cup grają od pierwszej edycji.

Dwa MVP dla Olsztyna

Za świetną grę statuetkami zostali uhonorowani dwaj nasi zawodnicy: w kategorii U11 Filip Połomka, a w U13 Jan Wieremiej zostali wybrani najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych.

Opinie gości

To mega turniej w którym z naszym klubem bierzemy udział co roku. Dużo atrakcji dla dzieci, a w tym roku jeszcze obecność reprezentantów Polski, którzy kibicowali najmłodszym zawodnikom jakby te grały co najmniej w mistrzostwach Świata.

To wszystko sprawia że dzieci zapamiętają Olsztyn na długo – mówi Elżbieta Siemieniuk, trenerka UKS “Cirkus” Konstancin. Pani Elu, jeszcze dziki na plaży były fajne! – krzyczą jej podopieczni. Faktycznie, ciekawostką, szczególnie dla gości, była rodzinka dzików która dość swobodnie przechadzała się pomiędzy boiskami a plażą.

Najszczęśliwsi po turnieju mogą być zawodnicy z Warszawy, nomen onen z UKS “Wesoła Szkoła”, którzy puchary zdobyli w najmłodszej i najstarszej kategorii wiekowej. Z kolei rozgrywki w kategorii U15 totalnie zdominował UKS “Maratończyk” Koło, który większość swoim meczów wygrał do zera.

Klasyfikacje końcowe:

Klasyfikacja turnieju U17:

1. UKS Wesoła Szkoła

2. UKS Maratończyk Koło

3. UKS Cirkus Konstancin

Klasyfikacja turnieju U15:

1. UKS Maratończyk Koło

2. AZS Wrocław

3. UKS Cirkus 1 Konstancin

4. UKS Wesoła Szkoła

5. UKS Cirkus 2 Konstancin

Klasyfikacja turnieju U13:

1. UKS Cirkus 3 Konstancin

2. UKS Ukiel Olsztyn

3. UKS Wesoła Szkoła 1

4. UKS Cirkus 1 Konstancin

5. UKS Iglica Wrocław

UKS Cirkus 2 Konstancin

UKS Wesoła Szkoła 2

Klasyfikacja turnieju U11:

1. UKS Wesoła Szkoła 1

2. UKS Wesoła Szkoła 2

3. UKS Ukiel Olsztyn

4. UKS Cirkus 1 Konstancin

5. UKS Cirkus 2 Konstancin

Turniej był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Olsztynie. Organizatorzy dziękują za wsparcie także sponsorom: Performance Partners, MS Olsztyn oraz Studio Urody “Florentes”.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x