Iława dumna ze sportowców – Sposób na życie

W iławskim Kinoteatrze "Pasja" odbyło się Podsumowanie roku 2010 w Sporcie i Kulturze. Iława jest jednym z najprężniejszych ośrodków sportowych w regionie. Rozwija się tu wiele dyscyplin. C o istotne systematycznym szkoleniem objęta jest duża grupa młodzieży, nie brakuje też propozycji dla typowych amatorów , dla których uprawianie rekreacji jest sposobem na życie.

Spotkanie było więc okazją do wyróżnień, nadania nominacji stypendialnych, wręczenia nagród za osiągnięcia oraz pracę na rzecz innych. Dotyczy to sportu szkolnego i klubów sportowych.

 Wyróżnienia dla szkół – sport szkolny

Szkoły Podstawowe:

  1. Anna Grajewska (3 miejsce w Ogólnopolskim Finale XVII edycji Czwartków LA w Warszawie, bieg na 300 m)
  2. Monika Gorzka (8 miejsce w Ogólnopolskim Finale XVII edycji Czwartków LA w Warszawie, rzut piłeczką palantową)
  3. Agata Kalwas (7 miejsce w Ogólnopolskim Finale XVII edycji Czwartków LA w Warszawie, bieg na 60 m)

 

II miejsce w Wojewódzkich Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Nowym Mieście Lubawskim, II miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych Drużyn Mieszanych w Raszągu

  1. Wiktoria Kowalska
  2. Natalia Piekarska
  3. Maria Rygielska
  4. Klaudia Borek
  5. Jagoda Dombrowska
  6. Bartosz Piórkowski (Finalista XVII edycji Ogólnopolskich Czwartków LA w Warszawie w biegu na 300 m)
  7. Karol Kamiński (Finalista XVII edycji Ogólnopolskich Czwartków LA w Warszawie w skoku w dal)

II miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych Drużyn Mieszanych w Raszągu, V miejsce w Wojewódzkich Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Nowym Mieście Lubawskim

  1. Przemysław Bółkowski
  2. Dominik Antolak
  3. Cezary Nitza

II miejsce w Wojewódzkich Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Nowym Mieście Lubawskim

  1. Kinga Nitkowska
  2. Klaudia Falkowska

V miejsce w Wojewódzkich Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Nowym Mieście Lubawskim)

  1. Mateusz Ignaczewski
  2. Jakub Tecław
  3. Kamil Sulley
  4. Szymon Pawłyszyn
  1. Natalia Mejka, Kamila Sitnik (XV miejsce w Turnieju Finałowym w Mini-Siatkówce o Puchar Kinder+Sport 2010, reprezentowały barwy klubu MKS Zryw-Volley Iława)

 

  1. Aleksandra Stępień,  Marta Pietroczuk, Laura Nowotnik, Iwona Kulińska (XIII miejsce w Turnieju Finałowym w Mini-Siatkówce o Puchar Kinder+Sport 2010)

 

VI miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Biskupiec Reszelski

  1. Witkowska Monika
  2. Lotarska Wioletta
  3. Kaczorek Klaudia
  4. Leśniewska Maria
  5. Kołatka Monika (Ogólnopolski Finał Czwartków L.a. – Warszawa 600 m)
  6. Lubiejewska Adrianna
  7. Zakrzewska Paulina
  8. Olejnika Karolina
  9. Pietrzniak Michalina
  10. Błońska Joanna
  11. Maćko Oliwia (Ogólnopolski Finał Czwartków L.a.- Warszawa 60m)

 

(Ogólnopolski Finał Czwartków L.a.- Warszawa – 60 m)

  1. Kołatka Anna

Półfinał Ogólnopolski –I  miejsce – IX 2010 r.i Finał Krajowy „Ligi Małych Mistrzów 2010” miejsce 5-8

  1. Przekopowicz Filip
  2. Jajkowski Mateusz
  3. Mazurowski Dawid
  4. Zakrzewski Dominik
  5. Michalski Bartłomiej
  6. Kocięda Igor
  7. Maćkiewicz Wiktor
  8. Krajnik Dawid
  9. Szewczyk Igor
  10. Szczech Dawid
  11. Ogrodowski Krystian

Gimnazja

 

  1. Daniel Rybiński (3 miejsce w Mistrzostwach Województwa SZS w Biegach Przełajowych w Nowym Mieście Lubawskim w biegu na 2 000 m)
  2. Aleksandra Wantowska (3 miejsce w Mistrzostwach Województwa SZS w Biegach Przełajowych w Nowym Mieście Lubawskim w biegu na 1 500 m)
  3. Marek Gorgol (2 miejsce w Mistrzostwach Województwa SZS w LA Gimnazjów w Olsztynie w skok wzwyż)

 

I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych SZS w Nowym Mieście Lubawskim (10×1000 m)

 

  1. Dawid Strózik
  2. Remigiusz Ruczyński
  3. Cyprian Piwowar
  4. Aleksander Krajewski
  5. Kamil Bytner
  6. Przemysław Cyrta
  7. Damian Zasuwa
  8. Remigiusz Pawłowski
  9. Piotr Fafiński

 

Stypendia

 

Klub Sportowy „Jeziorak” Iława

  1. Marcin Rudnicki (skok wzwyż,  Finalista Mistrzostw Polski – Spała, Uczestnik Pucharu Europy Juniorów, IV miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – Białystok)
  2. Arkadiusz Wietecha (piłka nożna, Zawodnik II ligowego KS „Jeziorak” Iława)
  3. Arkadiusz Kuciński (piłka nożna, Zawodnik II ligowego KS „Jeziorak” Iława, Powołanie do kadry Polski U-18)
  4. Maciej Kula (piłka nożna, Zawodnik II ligowego KS „Jeziorak” Iława, Powołanie do kadry Woj. W-M)
  1. Dorian Gabryel (skok wzwyż, Finał A Mistrzostw Polski Juniorów– Białystok)

 

Klub Wioślarski „WIR” Iława

  1. Łukasz Zieliński (wioślarstwo, Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów)
  2. Joanna Janikowska (wioślarstwo, Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży)

 

 

MKS „Zryw – Volley” Iława

  1. Przemysław Stępień (siatkówka plażowa, III miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej)
  2. Maciej Rudol (siatkówka plażowa, III miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej)
  3. Monika Pietroczuk (siatkówka plażowa, Wicemistrzostwo Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej)
  4. Adrianna Krukowska (piłka siatkowa, Wicemistrzostwo Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej)

 

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

  1. Sebastian Kalafarski (żeglarstwo, IV miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Laser 4,7)
  2. Jakub Marciniak (żeglarstwo, IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Laser Standard)
  3. Agata Barwińska (żeglarstwo, VI miejsce – Mistrzostwa Europy Laser do lat 16)
  4. Kajetan Bolesław Dzik (żeglarstwo, VI miejsce – Mistrzostwa Polski w klasie 420)
  5. Damian Pietruszewski (żeglarstwo, IV miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Laser Radial)
  6. Antonina Marciniak (żeglarstwo, I miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży)
  7. Michał Tomasz Tomaszewski (żeglarstwo, VI miejsce – Mistrzostwa Polski w klasie 420)

 

Towarzystwo Tenisa Ziemnego w Iławie

  1. Hanna Karczewska (tenis, 3 miejsce na liści rankingowej PZT w kat. 10-16 lat)

 

Iławskie Towarzystwo Rekreacyjne

  1. Piotr Garbino (tenis stołowy, Zawodnik II-ligowego zespołu ITR Iława, posiada II klasę sportową, awans do finału I OTK – Otwarty Turniej Kwalifikacyjny)

Wyróżnienia:

 

Klub Sportowy „Jeziorak” Iława

 

  1. Mateusz Zaniewski (piłka nożna, Zawodnik II ligowego KS „Jeziorak” Iława)
  2. Filip Kocięda (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Starszy KS „Jeziorak” Iława)
  3. Adrian Wrześniak (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Starszy KS „Jeziorak” Iława)
  4. Maciej Maśkiewicz (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Starszy KS „Jeziorak” Iława)
  5. Zbigniew Marchlewski (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Starszy KS „Jeziorak” Iława)
  6. Michał Jankowski (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Młodszych  KS „Jeziorak” Iława)
  7. Hubert Otręba (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Młodszych  KS „Jeziorak” Iława)
  8. Piotr Ciurkowski (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Młodszych  KS „Jeziorak” Iława)
  9. Piotr Suchocki (piłka nożna, Zawodnik Juniorów Młodszych  KS „Jeziorak” Iława)
  10. Paweł Kolcz (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1996)
  11. Borys Piórkowski (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1996)
    1. Jakub Klimpel (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1996)
    2. Maciej Wolski (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1997)
    3. Paweł Sagan (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1997)
    4. Kamil Banasiak (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1997)
    5. Krystian Karbowski (piłka nożna, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1998)
    6. Damian Przytuła (piłka nożna, lekka atletyka, Reprezentant Kadry Woj. W-M rocznika 1998)

 

  1. Wiktor Przybylski (sztuki walki, III miejsce – Międzynarodowy Puchar Polski w TDK w walkach semi contact w kat. Kadet +170 cm)

19.  Karolina Słomska (sztuki walki, II miejsce – Międzynarodowy Puchar Polski w TDK w walkach light contact w kat. Juniorów 66 kg)

20.  Jakub Obrębski (sztuki walki, I miejsce – Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo – Opole w walkach semi contact w kat. Junior 185 cm)

21.  Mateusz Niedużak (sztuki walki, I miejsce – Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo – Opole w walkach semi contact w kat. kadet 160 cm)

22.  Paweł Zieliński (lekka atletyka, 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA w Olecku i awans na Mistrzostwa Polski bieg na 2 000 m)

23.  Jakub Pesta (skok wzwyż, 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA w Olecku i awans na Mistrzostwa Polski)

Klub Wioślarski „WIR” Iława

  1. Natalia Maternicka (wioślarstwo, Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików)
  2. Maria Straszewska (wioślarstwo, Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików)
  3. Aleksandra Fafińska (wioślarstwo, Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików)
  4. Tomasz Kłodawski (wioślarstwo, Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików)
  5. Michał Kosiński (wioślarstwo, Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików)
  6. Mikołaj Czajka (wioślarstwo, Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików)
  7. Przemysław Cyrta (wioślarstwo, X miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży)

MKS „Zryw – Volley” Iława

  1. Marcelina Krukowska (pika siatkowa, IV miejsce w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek)
  2. Justyna Michalewska (pika siatkowa, IV miejsce w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek)
  3. Beata Malinowska (pika siatkowa, IV miejsce w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek)
  4. Katarzyna Fingas (pika siatkowa, IV miejsce w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek)
  5. Aleksandra Grysz (piłka siatkowa, III miejsce w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek)
  6. Karolina Olejnik (piłka siatkowa, III miejsce w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek)
  7. Izabela Szałkowska (pika siatkowa, IV miejsce w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek)

IKS ”Morena”

  1. Małgorzata Kasprzycka (Kajakarstwo, Złota medalistka Mistrzostw Polski w kajakowych dwójkach na 500 i 1000 m)
  2. Grażyna Kamińska (Kajakarstwo, Złota medalistka Mistrzostw Polski w kajakowych dwójkach na 500 i 1000 m)
  3. Tomasz Ćwikła (Kajakarstwo, Kręgle, Złoty medalista Mistrzostw Polski w kajakowych dwójkach na 500 i 1000 m, Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w kręglach klasycznych)
  4. Elżbieta Ćwikła (Kajakarstwo, Srebrna medalistka Mistrzostw Polski w kajakach na 500m mixt i 50 m K-2)
  5. Regina Szczypiorska (Kręgle, Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w kręglach klasycznych)
  6. Edward Kleszewski (Strzelectwo, Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w strzelaniu laserowym)
  7. Eugeniusz Barszczewski (Strzelectwo, Brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w strzelaniu laserowym)
  8. Maria Kieloch (Strzelectwo, VIII miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski w strzelaniu pneumatycznym)

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Iławie

  1. Emilia Jarlińska (żeglarstwo, Awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży)
  2. Katarzyna Stachewicz (żeglarstwo, VII miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Laser 4,7)
  3. Mateusz Tarasiuk (żeglarstwo, II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Optimist)
  4. Patryk Cichowski (żeglarstwo, II miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Optimist)
  5. Mateusz Kudyk (żeglarstwo, Uczestnik Mistrzostw Świata w klasie Optimist)

Nagrody

Klub Wioślarski „WIR” Iława

  1. Miłosz Jankowski (Wioślarstwo, Członek Narodowej Kadry Seniorów)
  2. Zuzanna Trzcińska (Wioślarstwo, Członek Narodowej Kadry Seniorów)

MKS „Zryw – Volley” Iława

  1. Rita Łapacz (siatkówka plażowa, Wicemistrzyni Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej)

IKS „Morena”

  1. Alicja Tkaczyk (Kajakarstwo, Strzelectwo, Mistrzyni Polski w kajakarstwieK-2 mixt na 500 m)

 

Nagrody specjalne za wieloletnie reprezentowanie Iławy na bardzo wysokim poziomie sportowym

  1. Paulina Maria Barwińska (MOS Iława, żeglarstwo)
  2. Sylwia Pilarek (MKS „Zryw-Volley” Iława, piłka siatkowa)
  3. Adrian Kamiński (KS „Jeziorak” Iława, sztuki walki)

 

4. Firma „Pod Omegą” Stanisława Kasprzaka za wzorową organizację Finału Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w 2010 r.

Nagrody dla trenerów/działaczy

Klub Wioślarski „WIR” Iława

  1. Urszula Janikowska – trener wioślarstwa

KS „Jeziorak” Iława

  1. Paweł Hofman – trener lekkiej atletyki
  2. Tomasz Wojewoda – trener piłki nożnej
  3. Tomasz Zakierski – trener piłki nożnej
  4. Jarosław Chodowiec – trener piłki nożnej

MKS „Zryw – Volley” Iława

  1. Mieczysław Pietroczuk – trener piłki siatkowej

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

  1. Wojciech Janusz – trener żeglarstwa klasy Laser
  2. Marek Karbowski – trener żeglarstwa klasy Optimist i klasy 420

IKS „Morena”

  1. Stanisław Piasek – Działacz IKS”Morena”
  2. Wojciech Kopczyński – Wyróżnienie za pracę na rzecz osób słabowidzących i niewidomych

Iławskie Towarzystwo Rekreacyjne

  1. Krzysztof  Kamiński – Awans trenowanej drużyny tenisistów do rozgrywek II Ligi

 

Za stroną internetową Iławskiego Centrum Sportu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x