Jacek Wszoła ambasadorem W i M Senior Games 2012 – Głos Legendy

Legendarny polski lekkoatleta Jacek Wszoła zadeklarował pomoc w promocji zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012, które w połowie września odbędą się w naszym regionie. Wybitny polski skoczek wzwyż dwukrotnie zdobywał medale podczas igrzysk olimpijskich. W 1976 roku w Montrealu stanął na najwyższym stopniu podium, natomiast cztery lata później (Moskwa 1980) sięgnął po srebrny krążek. W obu imprezach poprawiał rekord igrzysk. Wszoła ma również na swoim koncie 12 medali mistrzostw Polski seniorów, reprezentował nasz kraj także podczas lekkoatletycznych meczów międzypaństwowych (w latach 1974-85).

 

W 1976 roku zajął drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski, jest ponadto zdobywcą najcenniejszego wyróżnienia w środowisku lekkoatletycznym – Złotych Kolców. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W przeszłości startował także w zawodach weteranów, gdzie nie miał sobie równych  podczas mistrzostw Starego Kontynentu w 1997 roku w Birmingham (Wielka Brytania).

{gallery}se23{/gallery}

– Niestety, czasu się nie oszuka, ale dzięki aktywności fizycznej nadal możemy być młodzi duchem – tłumaczy Jacek Wszoła. – Dlatego zdecydowałem się wspierać zawody Warmia Mazury Senior Games 2012, imprezę skierowaną właśnie do mojego pokolenia. Proszę mi wierzyć, my także mamy coś jeszcze do  udowodnienia i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Impreza na Warmii i Mazurach to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na obiektach sportowych. Spotkamy się ponadto podczas licznych imprez towarzyszących oraz konferencji naukowych. Kiedy dowiedziałem się o zawodach dla seniorów od razu zarezerwowałem wrześniowy termin na dłuższy urlop. To grzech nie spędzać wolnych chwil w tak pięknym regionie jak Warmia i Mazury i do tego w sportowym towarzystwie.

Od kilku dni wizerunek popularnego sportowca widnieje na ponad 100 billboardach w Warszawie i okolicach. Informacje dotyczące zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012 dostępne są również na infoscreenach w warszawskim metrze.

Już w najbliższą niedzielę Jacek Wszoła będzie też gościem Michała Olszańskiego w popularnej audycji w radiowej Trójce – ,,Trzecia Strona Medalu”. Podsumowanie sportowych wydarzeń minionego tygodnia rozpocznie się o godz. 17.

{gallery}wszola23{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x