Jest wreszcie Orlik w Elblągu – To pierwszy krok, będą następne

W poniedziałek (28 marca) prezydent Grzegorz Nowaczyk dokonał uroczystego otwarcia pierwszego w Elblągu mieście Orlika. Kompleks powstał przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka. W planie jest zbudowanie pięciu obiektów sportowych w realizacji programu „Moje boisko Orlik 2012. W otwarciu pierwszego uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz.

Kompleks składa się z dwóch boisk: wielofunkcyjnego oraz do piłki nożnej. Jest ogrodzony, oświetlony i wyposażony dodatkowo w szatnie z łazienkami i natryskami. W kosztach partycypowały: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Ministerstwo Sportu i Miasto Elbląg.

 Nowy obiekt sportowy ma służyć nie tylko uczniom Zespołu Szkół nr 1, ale wszystkim mieszkańcom. Zaskakującym był fakt, że w tak usportowionym mieście nie było do tej pory Orlika. Przyznał to Minister Sportu, który stwierdził, że do tej pory Elbląg był pod tym względem  „czarną dziurą” na sportowej mapie Polski.

Otwarcie tego obiektu i plan powstania następnych z całą pewnością wypełni te lukę, a przede wszystkim stworzy wszystkim pokoleniom elblążan szansę uprawiania sportu i rekreacji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x