Kanadyjkarz i lekkoatleci u Marszałka – Czasami samotni, ale szczęśliwi

Tym razem Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas gościł u siebie grupę lekkoatletów klubów AZS UWM Olszty, Gwardii Szczytno i Polonii Pasłęk oraz kanadyjkarza Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusza Kamińskiego. Wszyscy w mijającym sezonie zdobywali dla regionu medale w imprezach mistrzowskich w kraju i na arenie międzynarodowej. Reprezentowali Polskę  w zawodach najwyższej rangi. Zdaje sobie sprawę, że wasz trening jest czasami bardzo ciężki i monotonny, tym większe słowa uznania, bo sukcesy są efektem talentu popartego dużym wysiłkiem -  powiedział Marszałek.

 

Wizytę Marszałkowi złożyli:

Lekkoatleci

Gwardia Szczytno:

– Andrzej Regin

– Paweł Regin

– Sebastian Łukszo

Polonia Pasłęk

– Karolina Bołdysz

– Kacper Oleszczuk

AZS UWM Olsztyn

– Adam Jabłoński

– Karol Zalewski

oraz prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Bogdan Karpiesiuk, trenerzy: Bronisława i Zbigniew Ludwichowscy (AZS UWM Olsztyn), Zbigniew Borysewicz (Polonia Pasłęk), Ireneusz Bukowiecki (Gwardia Szczytno)

Kanadyjkarz

Mateusz Kamiński (Olsztyński Klub Sportów Wodnych) z ojcem i trenerem zarazem Andrzejem Kamińskim.

To prawdziwi herosi sportu, którzy czasami trenują w błocie i deszczu, przerzucając tony ciężarów lub przemierzając dziesiątki kilometrów – najczęściej w samotności. Satysfakcję przynoszą sukcesy, to znaczy, że praca nie poszła na marne, ale czy tak jest zawsze? Czasami trzeba przełknąć gorzką pigułkę, być cierpliwym i czekać na następną szansę.

Od początku 2011 roku w województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje Ośrodek Szkolenia w Lekkiej Atletyce. Sportowcy korzystają ze specjalistycznego wsparcia trenerskiego oraz profesjonalnego sprzętu. W ośrodku trenuje kilkudziesięciu sportowców specjalizujących się w biegach, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą. Wszyscy lekkoatleci mają za sobą sukcesy w zawodach młodzieżowych. Zajęcia treningowe prowadzi Ireneusz  Bukowiecki, trener Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia Szczytno oraz Zbigniew Ludwichowski, reprezentujący klub AZS UWM Olsztyn

– Osiągnięcia w tych dyscyplinach cieszą mnie szczególnie – podkreślił Jacek Protas. To znaczy, że stadiony lekkoatletyczne, o które się region wzbogacił są potrzebne, bo mamy wielu utalentowanych zawodników. Oby ich sukcesy spopularyzowały królową sportu wśród młodzieży. Medale wodniaków, w tym przypadku kanadyjkarza, świadczą o wspaniałych warunkach naturalnych, jakimi obdarzyła naszą krainę natura. Teraz przyszła pora by nie naruszając jej porządku stworzyć kajakarzom właściwe warunki uprawiania swej dyscypliny i niebawem tak będzie.

Lekkoatleci oprócz medali w Mistrzostwach Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży reprezentowali nas w wielkich imprezach: Mistrzostwach Europy juniorów (Tallinn) i juniorów młodszych (Lille), Europejskich Igrzyskach Młodzieży (Trabzon).

Mateusz Kamiński zdobył dwa brązowe medale w Mistrzostwa Świata w maratonie (Singapur)

Marszałek Województwa wręczył zawodnikom i trenerom upominki, ci zrewanżowali się symbolicznymi pamiątkami. Prezes W-MZLA przekazał je w imieniu uczestników spotkania  Marszałkowi Jackowi Protasowi i dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicji Ruteckiej.

{gallery}marsz18{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x