Kętrzyńscy rolkarze na topie „Misha” i „Jawor” pokazali klasę w Czechach

FRESTYLE SLALOM SKATING to młoda dyscyplina sportowa, ale już parę razy o niej pisaliśmy. Bo ją lubimy, bo ją uprawiamy i mamy w niej osiągnięcia. Ferie zimowe kętrzyńscy rolkarze spędzali na sali sportowej Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie doskonaląc umiejętności jazdy, organizując naukę jazdy dla dzieci ze Szkoły jazdy na rolkach Blue Bear  i przygotowując się do występów na zawodach w sezonie 2012. Podsumowanie ferii było szczególnie sympatyczne dla dwóch Niebieskich Miśków.

Najlepsi zawodnicy  z SEBA TEAM POLAND: Mistrz Polski  Michał „Misha” Sulinowski  z Blue Bear Team i Wicemistrz Polski  Dawid  „Jawor” Jaworski  pojechali na zawody Freestyle Inline Battle Prerov w Czechach, gdzie reprezentowali Polskę i nasze miasto. W zespole narodowym znaleźli się również: Mistrzyni Polski Klaudia Hartmanis z Rzeszowa, najszybszy speed slalomowiec w Polsce Grzegorz Czajor również z Rzeszowa oraz Lidia Wardzińska SEBA TEAM POLAND i Rafał Kniewski z Warszawy. My chwalimy się wynikami naszych mazurskich „skaterów”.  Zajęli najwyższe miejsca w różnych konkurencjach. Zdobyli puchary, medale i dużo nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów.

Misha zajął I miejsce w konkurencji battle oraz III miejsce w speed slalomie, a jego kolega z BBT Jawor był na I miejscu w speed slalomie, na II miejscu w battle i na II pozycji w konkurencji slide. Również reprezentantki naszego kraju zajęły miejsca na podium. Klaudia zdobyła dwa złote medale w konkurencji speed i battle, a Lidka zajęła II miejsce w battle i speed.

Organizatorze postarali się stworzyć sympatyczną ciepłą atmosferę, pomimo tego, że temperatura na wielkiej hali wystawowej wynosiła około 0o  C ( słownie: zero stopni).
W zawodach wzięło udział 49 zawodników z Czech, Słowacji, Francji, Rosji i Polski. Są one zaliczane do ogólnoświatowego rankingu WSSA, w którym jest sklasyfikowanych 1257 zawodników, a najlepszym  polskim freestyle slalomowcem jest zajmujący 41 miejsce na świecie Michał Misha Sulinowski z Kętrzyna. Misha na mistrzostwach świata jako junior startował w kategorii seniorów i zajął 19 miejsce w konkurencji classic, co należy uznać za bardzo dobry rezultat. Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się Klaudia Hartmanis wicemistrzyni świata i szósta zawodniczka w rankingu WSSA. Dawid Jawor Jaworski jest aktualnie na 66 pozycji w WSSA, a w mistrzostwach świata w Gesingen w Niemczech zajął 6 miejsce w kategorii juniorów.

To udany początek sezonu 2012. Życzymy wszystkim zawodnikom wywodzącym się z Blue Bear sukcesów i dobrej zabawy w ulubionej dyscyplinie.

Jerzy Pruszyński

{gallery}free12{/gallery}

Photo: Freestyle skating klub, o. s.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x