Kluby walczą o wsparcie finansowe – Kolejna propozycja, warto przeczytać…

Kluby sportowe z Warmii i Mazur walczą o przetrwanie, poszukują wsparcia. Zwracają się również do nas o zamieszczenie informacji na ten temat ( m.in. o przezywanie środków w postaci 1 procenta od podatków). Apelujemy do darczyńców by pamiętali o sportowcach w swoich środowiskach. Nie możemy jednak traktować oddzielnie każdego stowarzyszenia. Naszą misją jest przede wszystkim przekazywanie informacji o wynikach zawodników. Otrzymaliśmy list, który powinien zainteresować potrzebujących.

Oto jego treść

Jednym z największych problemów klubów i organizacji sportowych w Polsce jest słaba kondycja finansowa, która nie pozwala na odpowiednie funkcjonowanie i rozwój talentów. Są jednak zespoły (również na Warmii i Mazurach), które wykorzystują wszystkie możliwe sposoby, by sobie pomóc. Jednym z takich sposobów jest udział w prekursorskiej inicjatywie realizowanej za pośrednictwem platformy społecznościowo -informacyjnej WspieramyKlub.pl.

Od początku działalności dołączyło do niej już ponad 260 klubów z całej Polski. Wśród nich znajdują się również pierwsze kluby z Warmii i Mazur takie jak: hokejowy UKS Wikingowie Elbląg, futbolowy ITR Jeziorak Iława czy Warmińska Grupa Łucznicza. Wszystkie te zespoły uczestniczą w akcji w jednym celu – aby otrzymać wsparcie finansowe i medialne.

Głównym założeniem tej inicjatywy jest bowiem pomoc klubom i organizacjom sportowym w Polsce, a także promocja talentów, które dołączą do grona zrzeszonych w platformie WspieramyKlub.pl. Nie ma znaczenia dyscyplina w przypadku klubów oraz płeć i wiek w przypadku talentów. Do platformy dołączyć może zatem niemal każda osoba mająca jakikolwiek związek ze sportem.

Jak otrzymać wsparcie?

Aby otrzymać wsparcie należy wykonać trzy kroki:

1. Zrzeszyć się w platformie na mocy podpisania umowy zrzeszeniowej,

2. Aktywnie prowadzić profil klubowy utworzony w domenie Wspieramyklub.pl zgodnie z wymogami regulaminu platformy,

3. Rozpowszechniać informację o udziale w projekcie i zachęcać osoby z otoczenia klubu do odwiedzania jego strony klubowej.

W przypadku wykonania tych trzech kroków klub zostaje zakwalifikowany do otrzymania zysku wygenerowanego przez platformę. Model funkcjonowania inicjatywy zakłada bowiem, że aż 60 procent zysku netto zostanie przydzielone równomiernie na rzecz zrzeszonych organizacji, które spełniły wymogi regulaminu. Ponadto te najaktywniejsze i najbardziej popularne kluby mogą otrzymać kolejne 10 procent zysku, co podnosi wagę aktywności i częstotliwości odwiedzin strony klubowej we WspieramyKlub.pl przez kibiców, rodziny, przyjaciół klubu – wszystkich, którym zależy na poprawie sytuacji finansowej ulubionej drużyny. Zaangażowanie społeczności sportowej skupionej wokół klubu powoduje, że wzrasta jego szansa na otrzymanie wyższego wsparcia.

Ale pomoc w finansowaniu klubów to nie wszystko. Jak zostało wspomniane wyżej kolejną ideą platformy jest promowanie sportowców – bez względu na wiek czy uprawianą dyscyplinę. W platformie zrzeszono już ponad 140 talentów, które otrzymują wsparcie medialne m.in. w portalach społecznościowych. Sportowcy mają dzięki temu szansę zaprezentować się przed kibicami oraz potencjalnymi sponsorami.

Udział w inicjatywie pozwala klubom i zawodnikom otrzymać dostęp do darmowej strony internetowej w domenie WspieramyKlub.pl, na której mogą dostarczać informacji o uprawianej dyscyplinie, życiu klubu czy wynikach sportowych.

Platformę założyła kielecka spółka APOYO SPORT. Akcję wspierają m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski czy chociażby Krajowa Izba Sportu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kluby sportowe

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x