Konkurs „Aktywne Miasto” – Mrągowo laureatem

Mrągowo zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie dla gmin i miast „Aktywne Miasto”. Ogłoszenie wyników odbyło się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Ideą konkursu jest promocja miast aktywnie działających w sferze sporu amatorskiego i rekreacji, propagowanie zdrowego stylu życia, rekreacji i sportowej aktywności. Podstawowymi kryteriami oceny wszystkich zgłoszeń była infrastruktura sportowa (liczba ogólnodostępnych obiektów sportowych umożliwiających czynne uprawianie sportu) w danym mieście, programy społeczne promujące aktywność fizyczną, imprezy sportowe umożliwiające aktywne uczestnictwo, ilość organizacji sportowych, dotychczasowe działania promujące aktywność fizyczną i rozwój rekreacji ruchowej realizowane przez Urząd Miasta i partnerów, oraz plany i programy rozwoju aktywności fizycznej.

Miasta podzielono na cztery grupy, w zależności od ilości mieszkańców: małe miasta – do 30 tys. mieszkańców, średnie miasta – od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców, duże miasta – od 100 tys. do 400 tys. mieszkańców i aglomeracje – powyżej 400 tys. mieszkańców. Do konkursu zgłosiło się 40 miast , do finału zakwalifikowano 28.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl 5 kwietnia przyznano Statuetki i wyróżnienia w ramach I Edycji Konkursu Dla Urzędów Miast i Gmin w 4 kategoriach.

Mrągowo zwyciężyło w kategorii małe miasto, w kategorii średnie miasto najlepszy okazał się Przemyśl, Bydgoszcz w kategorii duże miasto oraz Gdańsk w kategorii aglomeracja.

Na Gali pojawili się przedstawiciele samorządów, członkowie Komisji Ekspertów, partnerzy i sponsorzy Konkursu, a także zaproszeni goście ze świata biznesu, sportu, fitness i mediów.

Integralnym elementem Gali była I Debata Programu ,,Aktywne miasto”, w której udział wzięli zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele samorządów, w tym Tomasz Witkowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo. Debata poświęcona była zagadnieniom rozwoju sportu i rekreacji w samorządach oraz promocji samorządów.

Organizatorem programu i konkursu „Aktywne Miasto” jest SPORTWISE GROUP – jedna z najdłużej działających Agencji Marketingu Sportowego w Polsce, od lat aktywnie promująca ideę rozwoju rekreacji w miastach i promocji miast poprzez sport.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowksiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x