Kwiat sportu w Gimnazjum nr 2 w Działdowie – Hala im. Polskich Olimpijczyków dumą młodzieży

W piątek (24 maja ) w Gimnazjum Nr 2 w Działdowie świętowano podwójnie: 55 lecie szkoły i nadanie imienia Polskich Olimpijczyków Hali Widowiskowo-Sportowej. Przez ponad miesiąc trwały przygotowania młodzieży, nauczycieli do tak uroczystego dnia. Od ponad 10 lat działa w szkole Klub Olimpijczyka współpracujący z Polskim Komitetem Olimpijskim . Młodzież Gimnazjum Nr 2 spotyka się z olimpijczykami, medalistami na Piknikach oraz w szkole na debatach, spotkaniach z ich udziałem.

 

Gimnazjaliści biorą także udział w lekcjach olimpizmu, konkursach olimpijskich plastycznych i literackich. Pomysł opiekuna Klubu Zdzisława Ziółkowskiego , Dyrekcji Szkoły i uczniów znalazł poparcie także wśród Polskiego Komitetu Olimpijskiego, władz miasta jak i rodziców. Na uroczystość do działdowskiej „dwójki” zjechali medaliści olimpijscy: Dariusz Goździak / Barcelona 1992- złoty medal w pięcioboju nowoczesnym/, Paweł Baraszkiewicz / Sydney 2000 srebrny medal-kajakarstwo C-2/, Wiesław Rudkowski / Monachium 1972-srebrny medal w boksie/, Zenon Licznerski / Moskwa 1980 – srebrny medal w sztafecie 4X100 m/, Marian Sypniewski – / Moskwa 1980, Barcelona 1992- dwukrotnie brązowy medalista w szermierce/, Władysław Zieliński – Rzym 1960 – brązowy medal – kajakarstwo K-2/, Henryk Petrich / Seul 1988 – brązowy medal w boksie/, Kazimierz Czarnecki / Montreal 1976 – brązowy medal w podnoszeniu ciężarów/.

Olimpijczycy zostali gorąco i owacyjnie przyjęci przez gości i uczniów gimnazjum. Pierwsza część uroczystości poświęcona była 55 leciu Szkoły Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum Nr 2, dotyczyła historii i osiągnięć uczniów i nauczycieli. Burmistrz Miasta Bronisław Mazurkiewicz wręczył Nagrody Burmistrza „” w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno- wychowawczej” , które między innymi otrzymali: dyrektor Gimnazjum Marlena Perzyńska i opiekun Klubu Olimpijczyka, nauczyciel wychowania fizycznego Zdzisław Ziółkowski.

Druga część dotyczyła już ceremonii nadania imienia Hali Widowiskowo – Sportowej. Flagę olimpijską sportowcom gimnazjum przekazali Władysław Zieliński, Henryk Petrich i Kazimierz Czarnecki, a przysięgę olimpijską , którą złożyli reprezentanci szkoły- koszykówki, baseballu, piłki nożnej i siatkówki poprowadził Marian Sypniewski. Flaga olimpijska powędrowała na maszt, a towarzyszył temu Hymn do Heliosa – oryginalny utwór z II wieku n.e.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez wszystkich olimpijczyków i poświęcenie jej przez ks. kanonika Adama Filarskiego – proboszcza Parafii pw. Świętego Wojciecha w Działdowie. Olimpijczycy zostali nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami , upominkami i medalami wykonanymi przez uczniów które wręczali starosta Powiatu Działdowskiego Marian Janicki i burmistrz Miasta Bronisław Mazurkiewicz. Goście i sponsorzy uroczystości otrzymali piękne obrazy wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

Wspaniałe widowisko taneczno-muzyczno –sportowe przygotowali uczniowie . Zobaczyliśmy „Taniec narodzin ognia”, „Taniec jedności”, „Taniec równości”, także utwory w wykonaniu zespołu Our Voice oraz pokazy sportowe. Wspaniała impreza dobiegła końca ,ale wartości i idee olimpijskie pozostaną na zawsze nie tylko w sercach sportowców. Motto Citius Altius Fortius oraz zasady „Fair Play” są niezastąpione zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym „dla honoru naszego kraju i dla chwały sportu”.

KLUB OLIMPIJCZYKA  Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}nadanie26{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x