Lakersi namawiają – Spróbujcie, a nie pożałujecie!

Tym razem gospodarzami spotkania w Muzeum Sportu byli Lakersi Olsztyn – drużyna futbolu amerykańskiego, która wprawdzie istnieje od niedawna, ale z działa prężnie i stara się rozpropagować tę dyscyplinę w mieście i regionie. A nie jest to zadanie łatwe, bowiem ten sport nie ma u nas tradycji, jest w pewnym sensie egzotyczny. Lakersi postanowili więc przybliżyć dyscyplinę. Czy znajdą podatny grunt? Pierwszy sukces odnieśli, bowiem w Muzeum Sportu zjawiła się rekordowa liczba młodzieży.

 

Futbol amerykański trafił do Polski niedawno, w 2004 powstało stowarzyszenie pod nazwą Polski Związek Futbolu Amerykańskiego, dwa lata później odbyły się pierwsze rozgrywki, najpierw z udziałem czterech klubów. Powstawało ich jednak coraz więcej, w 2008 – 17, w 2009 – 22, można było więc sformować regularne rozgrywki I i II ligi.

Olsztyński zespołów powstał rok temu. Grupa młodzieży ćwiczyła „na dziko”, ale znalazły się osoby, które nauczyły ją zasad gry i podstaw treningu. W chłopakach w wieku 15-20 lat rozbudzono taki zapał, że po kilku miesiącach istnienia drużyna przystąpiła do PLFA i zgłosiła się do rywalizacji w III lidze. W tym roku rozegrała dwa turnieje. Na początku były wysokie porażki, ale już podczas imprezy w Olsztynie Lakersi stoczyli pasjonujące mecze, a jeden z nich przegrany minimalnie 40:42 został uznany jako jedno z najciekawszych wydarzeń tegorocznego sezonu.

To jeszcze bardziej zmobilizowało zawodników, którzy mają zamiar w następnym roku zagrać już w II lidze. Chcą poszerzyć skład, a czwartkowe spotkanie stało się próbą zainteresowania futbolem olsztyńskiej młodzieży.

Lakersi opowiedzieli historię tej dyscypliny u nas Polsce , Olsztynie, zaprezentowali sprzęt do gry, wyjaśnili podstawowe zasady. Uczynili to z takim zaangażowaniem i pasją, że powinni znaleźć chętnych. Życzymy im tego serdecznie…

{gallery}lakers27{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x