Laur „Najlepszym z najlepszych” – To duma Warmii, Mazur i Powiśla

Po raz dziewiąty Marszałek Województwa odznaczył laurem „Najlepszym z Najlepszych” mieszkańców naszego regionu , którzy przyczynili się do jego promocji w kraju i na świecie.  W czwartek (7 kwietnia) w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie poznaliśmy kolejne wybitne osobowości, które dostarczyły nam wielkiej radości i satysfakcji. Z całą pewnością można Ich nazwać Dumą Warmii, Mazur i Powiśla.

 

Nagrodę przyznaje kapituła konkursowa między innymi za osiągnięcia sportowe, artystyczne, naukowe i biznesowe. Tegoroczna edycja obejmowała  siedem kategorii:

  • sport,
  • muzyka i taniec,
  • sztuka i literatura,
  • ochrona zdrowia, edukacja i nauka,
  • rozwój społeczno-gospodarczy regionu,
  • sporty walki,
  • ochrona środowiska, rolnictwo, zdrowa żywność.

Nim poznaliśmy laureatów głos zabrał Jacek Protas. Marszałek Województwa powitał zacne grono uczestników uroczystości: senatorów, posłów, samorządowców, szczególnie gorąco laureatów, których określił siłą napędową regionu. Dzięki Nim jesteśmy rozpoznawalni nie tylko jako region pięknych krajobrazów i bogatej przyrody, ale też jako społeczność, w której nie brakuje wybitnych osobowości w różnych dziedzinach.

Tegoroczna edycja objęła  również dwie dziedziny związane z kulturą fizyczną: sport i sporty walki. Wśród laureatów znalazło się dziewięcioro znakomitych zawodników. Jedni od lat potwierdzają swą klasę i przynależność do elity, inni są u progu kariery, ale ujawnili wielki potencjał i w najbliższych latach powinni stanowić elitę sportu na Warmii, Mazurach i Powiślu.

 

Lista laureatów

 

Kategoria: sport

Luiza Złotkowska – Łyżwiarstwo szybkie (Orzeł Elbląg) – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich 2010, mistrzyni Polski w wieloboju i na dystansach, rehorzistka kraju, trzykrotna medalistka  Zimowej Uniwersjady.

Barbara Dmuchowska – żeglarstwo (Baza Mrągowo) – srebrna medalistka mistrzostwa świata zawodników do lat 17  w klasie RS:X

Krzysztof Małecki/Mikołaj Mickiewicz – żeglarstwo (MBSW Giżycko)-mistrzowie świata w klasie Cadet

Michał Burczyński – żeglarstwo lodowe (AZS UWM Olsztyn) – aktualny wicemistrz świata i wicemistrz świata (2010) w bojera, wicemistrz Europy (2010)

 

Kategoria: sporty walki:

Tomasz Szewczak –  ju jitsu  (Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju Jitsu i Judo) – mistrz świata 2010, brązowy medalista w Sport Accort Combat Games (Pekin 2010)

Roman Lichacz – kung fu  (Szkoła Chińskich Sztuk Walki Shaolin) – medalista mistrzostwa świata w Chinach

Beata Engel – kung fu  (Szkoła Chińskich Sztuk Walki Shaolin)-medalistka mistrzostw świata w Chinach

Mamed Khalidow – MMA – (Arachion Olsztyn) – 22 zwycięstwa na zawodowych ringach, w tym niezwykle efektowne podczas ostatniego Festiwalu Sztuk Walki w Warszawie

Kalina Sobczyk – szermierka (UKS Hajduczek Olsztyn) – złota medalistka Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci Challange Wratislavia

 

Patronat medialny nad konkursem „Najlepszym z Najlepszych” objęły TVP Olsztyn, Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska.

{vsig}gala07.04.{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x