Marszałek przyjął mistrza świata – Kostka Rubika w rękach wirtuoza

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego często przyjmuje sportowców, szczególnie tych, którzy rozsławiają region na całym świecie. Tym razem gościem Jacka Protasa był przedstawiciel nietypowej, choć z drugiej strony bardzo popularnej konkurencji – układania kostki Rubika. Niedawno w Bangkoku Michał Pleskowicz z Kętrzyna został mistrzem świata. Z łamigłówką poradził sobie w niespełna dziewięć sekund. W czwartek (3 listopada) przyjechał do Olsztyna z mamą w asyście starosty powiatu kętrzyńskiego Tadeusza Mordasiewicza.

 

To nie pierwszy tytuł Michała. Rok temu okazał się najlepszy w Mistrzostwach Europy, a teraz pokonał rywali ze wszystkich kontynentów. Konkurencja była ogromna. Wystartowało ponad 300 uczestników, którzy musieli przejść kilka etapów. W ścisłym finale wystąpiło 12 osób, było kilka prób, z których wyciągało się średnią, która w przypadku mistrza wyniosła 8.65. Wyprawa Michała do Tajlandii była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. W zamian młody kętrzynianin promował jeziora mazurskie. Startował w koszulce z logo regionu. Foldery promujące Warmie i Mazury po jego zwycięstwie rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Michał zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności. Układał kostkę jedną i dwoma rękami. Do mistrzostwa doszedł ciężko trenując, ale oczywiście pomogły mu w tym: wielki talent manualny i ścisły umysł. W przyszłości chce kształcić się na Politechnice.

Michał wręczył Marszałkowi pamiątki z mistrzostw w Tajlandii, sam  otrzymał również piękne wydawnictwa i zapewnienie, że Urząd Marszałkowski na pewno pomoże w kolejnej sportowej wyprawie. Mistrzów świata nie mamy wielu, więc warto w nich inwestować.

{gallery}ples3{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x