ME niepełnosprawnych w bowlingu – M.Kontrymowicz podwójnym mistrzem

Zawodnicy OKS Warmia i Mazury są prawdziwą wizytówka sportu w regionie. Wieści o ich sukcesach nadchodzą z całego świata. W Kanadzie medale zdobywają kolarze, a w Finlandii przedstawiciele bowlingu. W Helsinkach zakończyły się Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w tej dyscyplinie i ekipa olsztyńska stanowiąca część reprezentacji Polski, zdobyła aż trzy medale, w tym dwa złote. Bohaterem imprezy był Mieczysław Kontrymowicz, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Olsztynianin wygrał konkurencję indywidualną w grupie B2 oraz zwyciężył w rywalizacji duetów B2/B3 wraz z Cezarym Dybińskim.
Brąz wywalczyła w grupie B2 Jadwiga Szuszkiewicz.
Biorąc pod uwagę ogromną popularność kręgli na całym świecie jest to sukces ogromny, a liczba zdobywanych medali przez reprezentantów OKS Warmia i Mazury świadczy o potrzebie istnienia takiego stowarzyszenia i jakości pracy w tym klubie. Przecież są tam również znakomici szachiści, brydżyści i…strzelcy.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x