Międzynarodowe MP Wushu 2012 – Olsztyński Shaolin potwierdza klasę

W Warszawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu, połączone połączone z IX Wielkim Międzynarodowym Festiwalem Wushu. W imprezie uczestniczyło w sumie 350 zawodników, ponad 30 klubów z 5 państw: Polski, Rosji, Izraela, Czech i Białorusi. Olsztyńską Szkołę Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN” reprezentowała 3 zawodników: Beata Engel, Roman Lichacz oraz Michał Grosicki. Członkowie Kadry Polski, czyli Beata i Roman potwierdzili swój poziom sportowy zdobywając w sumie 4 medale.

 

Beata została Mistrzynią Polski w konkurencji Form  Ręcznych Północnych oraz w konkurencji Formy z Bronią Krótką Różną wykonując formę ze sztyletami Roman również został Mistrzem Polski w konkurencji Form Ręcznych Północnych (konkurencje rozgrywane są w podziałem wiekowym na kobiety i mężczyzn) oraz zdobył brązowy medal w konkurencji Formy z Bronią Długą Różną wykonując formę z halabardą. Natomiast dla Michała były to dopiero drugie zawody, a jego celem było zdobycie doświadczenia sportowego. Niestety Michał odpadł w walkach eliminacyjnych.

W ciągu dwóch dni zostało rozegranych prawie 100 konkurencji form tradycyjnych i form sportowych oraz około 120 walk w systemie Sanda full contact oraz w lekkim kontakcie Qingda. 
Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Wushu, które odbędą się w listopadzie br. w Chinach. Olsztyńscy zawodnicy, dzięki zdobytym medalom, mają duże szanse znaleźć się po raz kolejny w składzie reprezentacji Polski na najważniejsze zawody w dyscyplinie sportu Wushu.

źródło: informacja prasowa klubu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x