Miły powrót do przeszłości – Nestorzy boksu i futbolu na fali wspomnień

- Staramy się realizować inicjatywy członków naszego stowarzyszenia służące integracji byłych sportowców, działaczy i trenerów z naszego miasta – stwierdził Marian Kulesza, prezes Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora, witając uczestników okazjonalnego spotkania sekcji boksu i piłki nożnej klubu. – Szczególnie witam osoby, które nie są z nami stowarzyszone, a zapisały się w historii sportu w Elblągu znaczącymi osiągnięciami grając w drużynach piłki nożnej i walcząc na ringu.

 

Lucjan Chadaj, lider sekcji boksu Nestora, były pięściarz, sędzia i działacz wspominając odlegle czasy stwierdził, że ostatnie tego rodzaju zdarzenie odbyło się w roku 1996, kiedy świętowano 50-lecie boksu w Elblągu i odbył się I Zjazd Pięściarzy, Trenerów i Działaczy. Dlatego to obecne spotkanie, podkreślał, ma tak ważne znaczenie dla nas wszystkich. Uczestniczył w nim „Honorowy sportowiec Elbląga roku 1961” Józef Lichociński, bokser w klubie Start, z małżonką Lucyną, który specjalnie przyjechał z Torunia. – Koledzy zrobili mi niesamowitą frajdę zapraszając na to spotkanie – przyznał Józef Lichociński. – Topnieją nasze szeregi, a okazji do wspomnień z elbląskiego ringu, mieszkając w Toruniu niestety nie mam. Dziękuję za możliwość udziału, zazdroszczę im członkowstwa w stowarzyszeniu, które ma tak ważny dla nestorów sportu program działania.

Był też pięściarz Roman Kubiczek podziwiany przed laty za nienaganną technikę podczas walk w barwach Startu.

– O elbląskiej piłce nożnej mówi się dziś dużo w kontekście udziału Olimpii w rozgrywkach I ligi – powiedział Józef Bujko lider sekcji piłkarzy nożnych w Nestorze. – My, którzy graliśmy o sukcesy w niższych ligach i wspinaliśmy elbląską piłkę na ligowe wyżyny pozostajemy w cieniu i dlatego takie spotkania mają znaczenie. To jest pierwsze, mam nadzieję, że nie ostatnie.

Obok piłkarzy w spotkaniu uczestniczyli działacze Bogusław Strembski, honorowy prezes Olimpii i Zygmunt Prokop.

Okazało się, że odlegle od siebie dyscypliny sportowe mogą mieć dużo ze sobą wspólnego. Mówiła o tym Helena Pilejczyk, brązowa medalistka olimpiady w Squaw Valley, uczestnicząc w spotkaniu po długiej nieobecności spowodowanej rehabilitację po operacji. Tematów do wspomnień nie brakowało, a kilkugodzinne spotkanie wraz z poczęstunkiem mogło dojść do skutku dzięki wsparciu sponsorów, bo ESK Nestor nie korzysta z publicznych dotacji.

{gallery}nest16{/gallery}

Tekst i fot. ESK Nestora

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x