Mistrzostwa Polski w …Dolomitach – Trzeba po prostu chcieć

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie na torach naturalnych odbyły się we włoskich  Dolomitach w miejscowości Latsch w północnym Tyrolu. W Polsce nie było warunków, by rozegrać tę imprezę, więc Okręgowy Związek Sportów Saneczkowych w Gołdapi podjął się karkołomnego na pierwszy rzutu oka zadania. Mariusz Matławski prezes i trener w jednej osobie, mając dobre kontakty z Włochami złożył im taką propozycję i nie było problemu. Trzeba po prostu chcieć.

Współorganizatorem mistrzostw był Okręgowy Związek w Opolu, a w imprezie wystartowali wszyscy najlepsi, nawet polska eksportowa dwójka Laszak-Waniczek.

Najpierw do rywalizacji stanęli juniorzy młodsi. W tej kategorii reprezentanci sekcji z Gołdapi zdobyli trzy medale: brązowy – Michał Matławski (ULKS Boćwinka), srebrny – Agata Sieczkowska (ULKS Gołdap) i ponownie srebrny drużyna w składzie: Matławski/Sieczkowska.

W grupie juniorów wywalczyliśmy dwa krążki brązowe: Piotr Banach (ULKS Łoś Gołdap) i dwójka: Piotr Banach-Tomasz Kiszycki (Łoś Gołdap)

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła ekipa z Czechowic-Dziedzic przed ULKS Łoś Gołdap, Beskidami Bielsko Biała oraz ULKS Boćwinka Gołdap.

W imprezie startowali także reprezentacji niedawno reaktywowanej sekcji  -Cresovii Gołdap. Wprawdzie medalu nie zdobyli, ale zaznaczyli swa obecność.

Serial na torze naturalnym zakończyli seniorzy ze wspomnianą eksportowa dwójką, która wygrała swa koronną konkurencję.

Wystąpili też gołdapianie. Aleksandra Szuler (Łoś) zdobyła brązowy medal, a Piotr Banach był szósty.

Bezpośrednio po powrocie do Gołdapi trener Mariusz Matławski wybrał się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w saneczkarstwie lodowym (wystąpi tylko dwóch zawodników). Pod koniec tego miesiąca odbędą się też Młodzieżowe MP i tu można liczyć na sukcesy przede wszystkim Marioli Ziętek.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x