Młodzicy Startu Olsztyn błysnęli w Łomży – Czy z Agnieszki wyrośnie mistrzyni?

W sobotę (27 października) w Łomży odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim (zawodnicy w wieku 11-12 lat). W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników z województw: podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz warmińsko - mazurskiego. Zawodnicy w tej grupie wiekowej startują w trzech konkurencjach: mini kyorugi (walka bez kontaktu na głowę), poomse (układy formalne), oraz dwuboju technicznym ( 1. kopnięcia z przeskoku na czas - 10 sek., oraz 2. kopnięcia z wyskoku na jak największa wysokość). Bardzo liczną reprezentację wystawił olsztyński klub  Start Olsztyn. który  zgłosił do udziału w turnieju 21 zawodników.

 

Największą liczbę medali wywalczyła Agnieszka Stachurska, zdobywając złoty medal w dwuboju, złoty medal w poomse oraz brązowy medal w walkach.

Po dwa medale wywalczyli : Oliwia Krajewska (srebrny w dwuboju i brązowy w walkach), Artur  Lewandowski (złoty w poomse i srebrny w walkach) oraz Mateusz Wrzos (złoty w walkach i brązowy w dwuboju).

Najcięższą przeprawę  do złotego medalu miał Wierzbicki Damian, który musiał wygrać aż 4 walki by wywalczyć 1 miejsce w tej konkurencji . Na wyróżnienie zasługują również pozostali złoci medaliści w walkach: Ewa Jamiołkowska, Maria Wajzer,  oraz Krzysztof Adamczak.

Były to pierwsze tak poważne zawody dla tej grupy wiekowej i tym bardziej osiągnięte rezultaty zasługują na wysoką ocenę.

{AdmirorGallery}litwin29{/AdmirorGallery}

Poniżej  wszystkie wyniki zawodników Startu Olsztyn w poszczególnych konkurencjach:

Walki:

Medale złote: Jamiołkowska Ewa,  Wajzer Maria,  Adamczak Krzysztof,  Wierzbicki Damian ,  Wrzos Mateusz

Medale srebrne:  Mikulicz Aleksandra,  Lewandowski Artur

Medale brązowe:   Krajewska Oliwia,  Stachurska Agnieszka,  Bartnicki Tomasz ,  Chabowski Adam ,  Komorowski Karol ,  Lubieniecki Olaf ,  Samatowicz Mateusz

Poomse:

medale złote: Stachurska Agnieszka ,  Lewandowski Artur

Dwubój:

medal złoty: Stachurska Agnieszka

medal srebrny: Krajewska Oliwia

medale brązowe: Banaszczyk Sylwia ,  Wrzos Mateusz ,  Wyrwas Adam

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x