Młodzieżowe ME w warcabach – Jeziorany trochę zawiedzione

Aż czwórka reprezentantów Jezioran wystąpiła w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które zakończyły się w Mińsku Mazowieckim. Nadzieje były duże bowiem w krajowym championacie nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, zdobywając medale. W stawce międzynarodowej sukcesów nie udało się powtórzyć, trener Stanisław Morzy stwierdził, że jego podopieczni wypadli znacznie poniżej oczekiwań. Jedynie Władysław Daliga w kategorii wiekowej do 19 lat zajął w turnieju na tradycyjnym dystansie 5 miejsce

Trener surowo ocenia postawę zawodników, trzeba jednak przyznać, że do Mińska Mazowieckiego przyjechała czołówka zawodników Starego Kontynentu. Warcabiści z Jezioran zagrali słabiej, ale są młodzi, nie zawsze potrafią wykorzystać wiedzę w imprezach najwyższej rangi, gdzie oprócz umiejętności trzeba wykazać dużą odporność psychiczną.

Szymon Morzy (kategoria do 16 lat) niedawno wygrał turniej międzynarodowy, ale w Mińsku nie przypominał grającego z rozmachem i pomysłem zawodnika. To samo dotyczy 10-letniej bardzo utalentowanej Darii Waszczuk . Miejsce pod koniec drugiej dziesiątki nie odpowiada jej możliwościom. Ale wszystko przed nią.
Nasi reprezentanci zatarli kiepskie wrażenie niezłym występem w grze błyskawicznej.

Wyniki reprezentantów Jezioran: ( gra na tradycyjnym dystansie i błyskawicza)

Do lat 10: Daria Waszczuk: 19 i 7 miejsce
Do lat 13: Zuzanna Suchocka: 24 i 8 miejsce
Do 16 lat: Szymon Morzy: 28 i 27 miejsce
Do lat 19: Władysław Daliga: 5 i 11 miejsce

Reprezentacja Polski zespołowo zajęła piąte miejsce.

Niebawem będzie okazja do rewanżu. Szymon Morzy i Władysław Daliga wystąpią w młodzieżowych mistrzostwach świata: pierwszy w Belgii, drugi w Holandii.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x