Młodzieżowe MP w wioślarstwie – Skromnie pod każdym względem

Najważniejsze wioślarskie imprezy młodzieżowe są skumulowane w okresie zaledwie dwóch tygodni. Z czterech grup wiekowych zdecydowanie najlepiej wypadli juniorzy, którzy dla Warmii i Mazur zdobyli aż siedem medali. W miniony weekend o tytuły walczyli w Kruszwicy młodzieżowcy, przy okazji młodzicy, rywalizujący w Pucharze Prezesa Związku Towarzystw Wioślarskich. Byliśmy reprezentowani bardzo skromnie i podobnie było niestety w wynikami.

Jedyny medal – brązowy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobył Miłosz Jankowski z Wiru Iława, który stanął na podium konkurencji jedynek wagi lekkiej. Ten sam zawodnik uczestniczył także w wyścigu jedynek open, gdzie zajął trzecią lokatę w finale B. I to są wszystkie dokonania młodzieżowców.
W młodzikach najbliżej podium był a dwójka podwójna dziewcząt: Marta Straszewska-Aleksandra Falińska – czwarta w finale A.
Na szóstych miejscach w finałach A uplasowały się inne osady Wiru: skiffistka Natalia Maternicka oraz dwójka podwójna chłopców Mikołaj Czajka i Michał Kosiński.
Czwarte miejsce w finale B wywalczył w jedynkach Tomasz Kłodowski (Wir Iława).
Zupełna cisza o reprezentantach innych sekcji Warmii i Mazur z Ostródy i Ełku.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x