MOS w Elblągu udowodnił, że można – „Moje najwspanialsze ferie”

Fot. MOS Elbląg
Smutek i żal - to najczęściej goszczące dziś na twarzach prawie setki elbląskich dzieci emocje. Właśnie dziś, 15 stycznia, mija ostatni dzień „moich najwspanialszych” - zdaniem wielu uczestników - zimowych ferii z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. W czasie panującej epidemii – i zamknięcia wielu obiektów sportowych dla najmłodszych dzieci klas I – IV szkół podstawowych - zajęcia z MOS-em stały się jedyną możliwością spędzenia ferii „na sportowo”.

Osiem grup liczących po dwunastu uczestników (obostrzenie epidemiologiczne) przez dwa tygodnie, osiem godzin dziennie, z zachowaniem najostrzejszych reżimów sanitarnych, brało udział w intensywnych zajęciach rekreacyjno-sportowych. Dzieci poznały kilka nowych dla nich dyscyplin sportu i spędziły niezapomniane chwile w grupie rówieśniczej. Każdy dzień rozpoczynał się o godz. 7.30. Po zajęciach z wychowawcą odbywały się dwa bloki tzw. zajęć specjalistycznych z wybitnymi nauczycielami i trenerami elbląskich klubów, pracownikami Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Później obiad (refundowany przez władze miasta) i kolejne zajęcia do godziny 15.30. Dzięki temu, że praca kilkunastu nauczycieli nie generowała dodatkowych kosztów oraz faktowi, że zajęcia odbywały się na obiektach własnych MOS, rodzice naszych podopiecznych nie ponosili żadnych opłat. Dzięki skromnej pomocy prywatnych osób i zaprzyjaźnionych klubów sportowych, nasze dzieciaki otrzymywały też słodkie upominki i napoje. Ciekawym pomysłem zrealizowanym przez jedną z grup było również oszlifowanie kawałka bursztynu otrzymanego na pamiątkę zimowych zajęć. Zwieńczeniem dwutygodniowej zabawy było wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali i drobnych upominków. Wielu nich zadeklarowało chęć uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy również po zakończonych feriach.

Aktywna postawa dzieci, współpraca rodziców, przychylność władz miasta oraz zaangażowanie kadry pedagogicznej MOS. Tak niewiele potrzeba dla dalszego rozwoju elbląskiego sportu dzieci i młodzieży

Informację przesłał nam

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego

Stanisław Szczepański

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x