MP w rackeltonie Poznań 2011 – Kolejna pasja Pana Zdzisława

 Zdzisława Paliwodę znamy przede wszystkim jako znakomitego tenisistę stołowego, ale okazuje się, że znakomicie radzi sobie także w dyscyplinie zwanej rackeltonem. To osobliwy sposób rywalizacji, na który składają się cztery konkurencje: pingpong, badminton, squash i tenis – wszystkie związane a rakietkami. Gra się nimi w kolejności: od najlżejszej do najcięższej. Podczas Mistrzostw Polski w Poznaniu Pan Zdzisław nie miał sobie równych i zwyciężył a kategorii senior (powyżej 45 lat).

W II rundzie (w pierwszej  miał wolny los) olsztynianin pokonał Dariusza Miazgę (Warszawa) bez konieczności rozgrywania ostatniego pojedynku tenisowego. Tu warto wyjaśnić, że w każdej konkurencji gra się do 21 punktów i zdobyta suma oczek w poszczególnych dyscyplinach decyduje o zwycięstwie.

W kolejnym pojedynku Pan Zdzisław pokonał Ryszarda Flizikowskiego (Poznań) 21:7, 21:9, 21:15 i też nie musiał brać rakiety tenisowej do ręki.

W finale odniósł zwycięstwo nad Stanisławem Nowakiem (Bogatynia) 21:13, 12:21, 21:10 i 12:6. Te 12 punktów zdobyte na korcie tenisowym wystarczyło do końcowego sukcesu.

Zdzisław Paliwoda powtórzył sukces sprzed dwóch lat, ma też coraz więcej osiągnięć na arenie międzynarodowej. Niedawno z powodzeniem walczył w silnych turniejach w Pradze i Mediolanie.

Zdzisław Paliwoda i Dariusz Bartycha są już w drodze na kolejna imprezę, tym razem w tenisie stołowym. Od poniedziałku w Liberce rozpoczynają się Mistrzostwa Europy weteranów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x