MP w sprincie wioślarskim Płock 2011 – Dwa razy Piotr Krzymiński

To już schyłek sezonu wioślarskiego. Jedną z ostatnich imprez krajowych były Mistrzostwa Polski w sprincie. W Płocku doskonale zaprezentował się zawodnik MOS-u Ełk Piotr Krzymiński, który zdobył dwa medale: złoty w dwójce bez sternika z Dawidem Kamińskim oraz brązowy w rywalizacji jedynek kategorii lekkiej. Ełk to prawdziwa wylęgarnia wioślarskich talentów a Piotr jest przedstawicielem kolejnej generacji MOS-u.

Sprint jest konkurencja nietypową. Klasyczny dystans to 2 km, natomiast w Płocku zawodnicy walczyli na 500 metrów. Tym większe uznanie dla reprezentantów, że potrafią radzić sobie w obu specjalnościach.

Równolegle odbywał się Memoriał Juliusza Kawieckiego z udziałem zawodników młodszych grup wiekowych. Juniorzy MOS-u wywalczyli cztery medale. Złoty w dwójce podwójnej zdobyli: Jakub Balcerek i Marek Suchodolski. Na podium stawały też dziewczęta. Drugie miejsca zajęły: w jedynkach – Patrycja Supińska oraz dwójka podwójna – Kinga Korzun i Weronika Lipińska. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano w wyścigu jedynek Martę Korzun.

W najbliższy weekend w Ełku odbędą się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i będzie okazja zobaczyć na własne oczy kolejne pokolenie zdolnych wodniaków.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x