MP w wioślarskim sprincie – Nim się rozpędzisz już meta

W Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w wioślarskim sprincie. Impreza na nietypowym dystansie, atrakcyjny przerywnik, który oczywiście nie oddaje w pełni rywalizacji w tej dyscyplinie, której atrybutem jest taktyka i umiejętne rozłożenie sił na dwóch kilometrach. Tu szybko trzeba złapać rytm i nie bacząc na rywali pędzić do mety. Nie wykluczone, że za jakiś czas ta konkurencja nabierze prestiżu. Może wymuszą to media, które chcą kumulować emocje w jak najkrótszym czasie.

Reprezentanci trzech sekcji z Warmii i Mazur wystąpili tradycyjnie w jedynkach i dwójkach. W skiffie mężczyzn wagi lekkiej sklasyfikowano aż ośmiu naszych wioślarzy. Efektowne zwycięstwo odniósł Miłosz Jankowski z Wiru Iława, piąty w finale A był Piotr Krzymiński (MOS Ełk). Na ósmym miejscu sklasyfikowano Łukasza Zielińskiego (Wir Iława), na dziewiątym Łukasza Hańczę (MOS Ełk), na dziesiątym Sebastiana Raczkowskiego (MOS Ełk,) na jedenastym Dawida Kamińskiego (MOS Ełk), na dwunastym Olivera Estera (Sokół Ostróda( i na trzynastym Roberta Dworzańskiego (Sokół Ostróda).
W jedynkach Krzysztof Kononowicz z MOS Ełk zajął dziewiątą pozycję.

W dwójkach bez sternika Krzysztof Strupiński i Michał Balcerzak (MOS Ełk)przypłynęli na piątym miejscu, drugą lokatę wywalczyli w grupie chłopców iławianie Mikołaj Czajka i Michał Kosiński w dwójce podwójnej.
W dwójce podwójnej juniorów Łukasz Hańcza i Dawid Kamiński zajęli drugie, a Jakub Balcerek i Mateusz Maciak na trzecim miejscu.

W jedynkach kobiet wagi lekkiej Natalia Kulbacka (MOS Ełk) była druga, natomiast w skiffie dziewcząt wygrała Marta Korzun (MOS Ełk) przed Natalią Taternicką (Wir Iława), trzecia była Izabela Boruszewska (MOS Ełk), szósta Patrycja Zambrowska (MOS Ełk).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x