Mrągowscy aikidocy z wizyta u mistrza – Europejskie „korki”

W dniach 5-6 listopada br. dwunastoosobowa grupa członków Mrągowskiej Sekcji AIKIDO i Samoobrony uczestniczyła w organizowanym w Poznaniu stażu aikido, na który zaproszony został sensei Christian Tissier (7 DAN) Francja. Seminarium zorganizowane zostało z okazji obchodów 35-lecia Aikido w Polsce przez Zarząd Polskiej Federacji Aikido. Na staż z tym znanym nauczycielem, przyjechali przedstawiciele wielu klubów z Polski oraz Europy.

 

Na stażu gościły reprezentacje, Niemiec, Francji, Szwecji, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Czech, Słowacji i Węgier. Dwa dni treningów było wspaniałą okazja do poznania kunsztu i umiejętności tego nauczyciela a na macie, która miała wymiary 40 x 20 m ćwiczyło wspólnie prawie 400 osób.

Więcej zdjęć ze stażu na www.aikido.mragowo.pl

Christian Tissier

(ur.7 lutego 1951 w Paryżu) – jeden z najszerzej znanych w Europie nauczycieli aikido.

Urodził się w Paryżu we Francji. Naukę aikido rozpoczął w 1962 u Jean-Claude Tavernier, a następnie u Matsuro Nakazano. W wieku 17 lat uzyskał stopień 2 dan. W 1969 wyjechał do Japonii. Pobyt zaplanowany na 6 miesięcy przeciągnął się na 7 lat, w czasie  których Tissier uczył się u większości mistrzów Aikikai , a także trenował kenjutsu i kick-boxing Studiował także język Japonii w Tokyo School of Japanese Language oraz w Sophia University. Utrzymywał się z nauczania francuskiego w liceum i Instytucie francusko-japońskim w Tokio. W późniejszych latach wielokrotnie odwiedzał Japonię.

W 1981 otrzymał stopień 5 dan, w 1986 – 6 dan, a w 1998 otrzymał od doshu  Kisshomaru Ueshiba stopień 7 dan. Jest jednym z nielicznych nie-Japończyków, którym Aikikai przyznało tytuł shihana. Wśród nauczycieli, którzy mieli na niego największy wpływ, są Seiqo Yamaguchi  Kisaburo Osawa i drugi doshu Kisshomaru Ueshiba.

Christian Tissier prowadzi intensywną pracę edukacyjną, zarówno w swoim dojo wVincennes pod Paryżem, jak i podczas licznych staży i pokazów. Od ponad 10 lat utrzymuje kontakty z Polską. Staże prowadzone przez sensei Tissier były dotąd organizowane w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

informacje se ztrony wikipedia.org

{gallery}aikido9{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x