Mrągowska Gala Sportu – Sara Piasecka i jej Tata laureatami

Podczas I Mrągowskiej Gali Sportu opublikowane zostały wyniki na Sportowca, Trenera i Sponsora roku 2010. Tym razem tytuł przypadł Sarze Piaseckiej. Jest to zawodniczka Bazy Mrągowo, która w roku ubiegłym reprezentowała nasz kraj na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Tytuł Trenera Roku 2010 trafił do Andrzeja Piaseckiego, trenera i ojca Sary, który wychował tak zdolną żeglarkę.

 

Do sukcesów Sary oprócz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, na których zajęła 12. miejsce zaliczyć można fakt, że jest mistrzynią Europy w klasie „Laser 4,7”. Te niewątpliwie największe sukcesy pozwoliły jej w końcu uzyskać miano Sportowca Roku.
Na sukces, który osiągnęła Sara pracował także jej ojciec, który jest jej trenerem. Andrzeja Piaseckiego odznaczono nagrodą Trenera Roku 2010. Oprócz Pana Andrzeja wyróżnieni zostali także: Irena Klimowicz-Starczewska, Bartłomiej Koziatek, Andrzej Matysiak, Tadeusz Mierzejewski i Tomasz Stefański.
Podczas uroczystej gali uhonorowany został także sponsor, który pomaga w rozwijaniu sportu w naszym mieście. Sponsorem Roku 2010 została firma TRACOM, która wspiera Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe.
Druga pozycja w kategorii Sportowiec Roku przypadła Arkadiuszowi Brzozowskiemu z Bazy Mrągowo, który w ubiegłym roku sięgnął po mistrzostwo Europy w klasie RSC. Na trzecim miejscu znalazła się kolejna żeglarka Bazy Mrągowo, Barbara Dmuchowska, której największym osiągnięciem w roku ubiegłym było wicemistrzostwo świata juniorów w klasie RSX.
Czwarte miejsce należało do Dominiki Włodarczyk z Bazy Mrągowo, piąte do Karola Grudka z MSR Mrągowo, a szóste do Wojciecha Szałachowskiego także z MSR Mrągowo. Na miejscu siódmym uplasowała się Nina Szymczyk z Bazy, tuż za nią Julita Zyśk również z Bazy Mrągowo. Ex equo na miejscu dziewiątym znalazł się Filip Gruszczewski, który reprezentuje MUKS Omega Mrągowo oraz Sportowy Klub Bilardowy Mrągowo, a także Michał Nalepa, kolarz Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

W plebiscycie Kuriera Mrągowskiego, a także radia Planeta FM w głosowaniu na najpopularniejszego sportowca roku 2010 wygrał Karol Grudek z MSR Mrągowo.

Po zakończonej gali wiele osób, sportowców, działaczy chwaliło nową formułę Gali Sportu z nadzieją na podtrzymanie tej nowej tradycji.

Damian Skrzęta

Za stroną internetową sport.mrągowo.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x