„Na Olimpijskim Szlaku od Aten do Londynu” – O igrzyskach wiedzą wszystko

Trwa kolejna - X edycja wielkiego konkursu olimpijskiego "Na Olimpijskim Szlaku - od Aten do Londynu". Za nami już eliminacje strefowe i półfinały ogólnopolskie, w których świetnie radzili sobie reprezentanci Warmii i Mazur, a konkretnie uczniowie Gimnazjum nr 2 w Morągu: Paweł Pogorzelski, Adrian Małkowski  i Damian Kołecki, którzy zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową. Wszyscy w marcu pojadą na wielki finał do Warszawy, dwaj pierwsi wystąpią też w rywalizacji indywidualnej. Do konkursu przygotowuje ich Marian Rękawek – nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Morągu, który tez walczył w kategorii otwartej i doszedł do finału strefowego.

 

 

Podstawowe założenia tej wspaniałej imprezy oparte są na krzewieniu idei olimpijskiej, przypomnieniu osiągnięć wybitnych polskich sportowców, pokazaniu piękna szlachetnej rywalizacji prowadzonej według zasad fair play, wyłonienie najlepszych kibiców – znawców historii olimpizmu a także propagatorów dżentelmeńskich zachowań na obiektach sportowych.

Etap strefowy odbył się  w listopadzie Kościerzynie (woj. pomorskie) Rywalizowali w nim zawodnicy z 4 województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodnio-pomorskiego
 

Wyniki kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Paweł Pogorzelski
II miejsce Adrian Małkowski

W klasyfikacji drużynowej (suma wyników 3 zawodników) pierwsze miejsce zajęła drużyna województwa warmińsko-mazurskiego w składzie: Paweł Pogorzelski, Adrian Małkowski, Damian Kołecki. Wszyscy są uczniami Gimnazjum nr 2 w Morągu.
W kategorii otwartej na trzecim miejsce został sklasyfikowany Marian Rękawek – nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Morągu – przygotowujący uczniów do konkursu, czwarty był Mirosław Mikołajewski z Olsztyna. Wszyscy wyżej wymienieni zakwalifikowali się do następnego etapu – półfinału ogólnopolskiego w Białymstoku.

Ten etap odbył się w miniony weekend a z rezultatów młodych morążan możemy być dumni.

Wyniki kategorii szkół gimnazjalnych:
 

Indywidualnie:

I miejsce Paweł Pogorzelski Gimnazjum nr 2 Morąg
II miejsce Jakub Kozula  Warszawa
III miejsce Adrian Małkowski  Gimnazjum nr 2 Morąg
VI miejsce Damian Kołecki  Gimnazjum nr 2 Morąg

Drużynowo:

I miejsce województwo warmińsko-mazurskie (P. Pogorzelski,A. Małkowski, D. Kołecki)
II miejsce województwo mazowieckie
III miejsce województwo podlaskie

Trzech pierwszych w klasyfikacji indywidualnej oraz dwie drużyny wojewódzkie wywalczyły awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w marcu 2012 roku – miejsce Centrum Olimpijskie w Warszawie.

W kategorii otwartej brali udział Mirosław Mikołajewski (Olsztyn) oraz Marian Rękawek (Dobrocin), zajęli miejsca poza pierwszą szóstką.

{gallery}oli19{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x