Nowy stadion w Ełku czeka – Sportowcy zacierają ręce

Zakończyła się modernizacja kolejnego obiektu sportowego na Warmii i Mazurach. Przy wsparciu środków z Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej przebudowano stadion lekkoatletyczny w Ełku. Inwestycję prowadzoną przez powiat ełcki otworzą w czwartek (31 maja) o godz. 13.30 marszałek województwa Jacek Protas oraz starosta Krzysztof Piłat. Obiekt lekkoatletyczny wraz z murawą piłkarską i wielofunkcyjnymi boiskami to w ostatnich latach drugi zmodernizowany stadion w Ełku. W 2010 roku oddany został stadion miejski.

 Lekkoatleci będą szlifować formę na nowej bieżni oraz skoczniach do skoku o tyczce i wzwyż. Przygotowano także stanowiska do rzutu dyskiem, młotem oraz pchnięcia kulą. Obiekt służyć będzie także sympatykom sportów zespołowych  m.in. koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. W ramach projektu powstały również pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz korty tenisowe.

Przebudowa obiektu pochłonęła ponad 5,5 mln zł, z czego blisko milion złotych to wsparcie w ramach Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Przypominamy: Oficjalne otwarcie stadionu rozpocznie się w czwartek (31 maja)  o godz. 13:30 przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x