Odchodzą ikony olsztyńskiego sportu – Lech Madaliński nie żyje

Ogarnął nas ogromny żal po informacji, że w piątek (12 lipca) wieczorem zmarł Lech Madaliński, całe życie związany z klubem AZS Olsztyn jako sekretarz, gdy w Kortowie powstawała wielka siatkówka i ostatnio jako kierownik stadionu. Niezależnie od funkcji jaką pełnił jego związek z kortowskim sportem był wyjątkowy.

Na Jego oczach i za Jego sprawą rodził się wielki AZS z mistrzami świata i olimpijczykami, co w Polsce wywoływało niekłamany podziw i…zazdrość. Nie było wielkich pieniędzy, ale rekompensowały to: atmosfera, pomysł i system, co przez wiele lat przynosiło wspaniałe wyniki. Pan Leszek był przy tym wszystkim stał się w Olsztynie symbolem klubu.

Czasy się zmieniały, ale Jego przywiązanie do AZS-u nie gasło. Wprawdzie siatkówką zajęli się profesjonaliści, którzy skierowali ja na inną drogę, ale On znalazł sobie inne miejsce. Wybierany na kolejne kadencje do zarządu Organizacji Środowiskowej AZS pracował na stadionie kortowskim blisko lekkoatletów. Zawsze darzył ich wielką sympatią. Można Go było spotkać, na każdym treningu i zawodach. Teraz Go zabraknie i trudno to sobie wyobrazić.

Panie Leszku, zawsze pozostaniesz w naszej pamięci

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x