Odszedł Romuald Wojnowski – A tak kochał Olecko…

W wieku 61 lat zmarł Romuald Wojnowski – całe życie związany z Oleckiem, dla którego poświęcił się bez reszty. Jego pasją był sport. Pracował jako nauczyciel wychowania Fizycznego w Zespole Szkół Technicznych, a w miejscowym klubie sportowym Czarni Olecko prowadził sekcję lekkoatletyczną i piastował funkcje wiceprezesa. Umiał odkrywać talenty, a potem je szlifować. Wychował całe rzesze reprezentantów kraju, 270 medalistów mistrzostw województwa i 65 medalistów Mistrzostw Polski.

Nie tylko trenował młodzież, miał wiele pomysłów jako animator sportu. To za Jego sprawą powstały tak wspaniałe imprezy jak: „Oleckie Biegi Uliczne”, „Bieg ku Słońcu”, „Olimpiada Milusińskich”, „Sportowe Igrzyska Solidarności”.

Był osobą o wielkim autorytecie. Ostatnio pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olecku.

Wystawienie ciała nastąpi 19 września w kaplicy przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 20 września o godzinie 14 w kościele przy ul. Zamkowej.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x