Ogromne zainteresowanie MMA w Olsztynie – Emocje sięgały zenitu

Zainteresowanie młodzieży sportami walki jest ogromne. Podczas Amatorskich Mistrzostw Polski Północnej MMA sala sportowa SP 7w Olsztynie pękała w szwach. Transmisje telewizyjne z gal, postać Mameda Khalidova fascynują młodych ludzi. Jedni zapisują się do sekcji na potęgę, inni chcą przynajmniej na żywo obejrzeć walki swych kolegów i przyjaciół. Amatorskie MMA to nie zawodowa gala, ale już jakaś namiastka. A jeśli w roli głównej występują olsztynianie radość, a nawet entuzjazm kibiców, nie ma granic.

 

A jak wypadli olsztynianie? Ponieważ fachowcami w tej dziedzinie nie jesteśmy – posiłkujemy się tekstem ze strony internetowej  Arrachionu

– Zawodnicy Arrachion Olsztyn mocno wzięli do siebie występ przed własną publicznością i zajęli aż pięć pierwszych miejsc. Znakomicie zaprezentował się Cezary Dąbkowski wygrywając swoją kategorię wagową, a dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem gospodarzy.

W formule Turniej Junior na najwyższym stopniu podium stanęli Sebastian Kudelski i  Adrian Opalach. W formule Full Contact swoją pierwszą walkę wygrał Damaev Salambek szybko poddając dźwignią na nogę doświadczonego Michała Winklera.

Jacek Wojnicki vs. Tomasz Zawadzki to chyba jedna z najgłośniej dopingowanych walk podczas turnieju. Tym bardziej cieszy fakt, że zwycięstwo należało do naszego zawodnika. Drugie miejsce w turnieju z ograniczoną formułą zajął Jakub Józefowicz, a trzecie Rafał Rashed.

Kolejny raz nie zawiódł Paweł Kiełek zajmując trzecia lokatę w turnieju Junior. Do zaprezentowania swoich umiejętności mieli okazje zawodnicy startujący w formule „Pierwszy Krok.” Swoje walki wygrali Wojtek Dziczek efektownie pokonując swojego przeciwnika, Patryk Wołodkiewicz, Radek Bońkowski, Tomasz Burda, Remigiusz Skurczyński, Jacek Dąbrowski, Krystian Słupiński oraz  Łukasz Skowronek..

{gallery}mma14{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x